Nepriklausomybės aikštė šalia Soboro suūžia lyg bičių avilys – visi garsiai skaito savo atsineštas knygas.
Tokiame masinio skaitymo rekorde dalyvauja apie pusė tūkstančio kauniečių – daugiausia moksleivių, kurie sako, kad knygą į rankas paima ne tik dėl pamokų, bet ir dėl malonumo. Nors mokytojai pastebi, kad skaitančių vaikų vis mažiau.
„Kartais tik prievarta, kartais yra, yra dalis skaitančių, bet maža, deja, deja“, – sako mokytoja Irena.
„Per metus gal kokių 10, labiausiai detektyvinės įdomiausios“, – kalba mokinė Preila.
„Per metus rekordas tai tikriausiai apie 50. – kokios tai knygos? – Romantinės“, – sako mokinė Ūla.
„Malonumui, man labai detektyvai patinka, esu daug perskaičius, ir kur mokytoja rekomenduoja daug skaitau“, – tikina mokinė Agnė.
O dalis suaugusiųjų net pietų pertrauką iškeitė į skaitymą. Jie atvirauja, knygai laiko rasti vis sunkiau, bet stengiasi.
„Tokia kaip vakaro tradicija, tiesiog pasidarius puodelį arbatos, stengiuosi turėt šalia knygą“, – kalba kaunietė Renata.
„Ir literatūros, kuri man tinkama darbui, aišku, ir grožinę literatūrą skaitau“, – sako mokytoja Irena.
„Laiko tempas yra toks didelis, kad nelabai suspėji, tai tik prabėgom, dabar pradėjau skaityt netgi Vydūną“, – pasakoja kaunietis Ramūnas.
„Turiu daug knygų, skaitau, visada romanus visokius, labai įdomu“, – sako kaunietė Angelė.
Bibliotekininkai pastebi, kad po karantino suvaržymų skaitytojai jau sugrįžta ir jie mieliau renkasi popierinę, o ne elektroninę knygą.
„Popierinė knyga niekada neišnyks, populiarumas išlieka, iš tiesų, norėtųsi, kad krizė neįsibėgėtų ir kad knygoms finansavimas nenutrūktų ir nemažėtų, tai ir tas skaitymas tik augs“, – sako Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė Edita Urbonavičienė.
Kauno apskrities viešosios bibliotekos atstovai sako, kad toks kauniečių aktyvumas siekiant skaitymo rekordo – geriausia dovana šiemet 72-ąjį gimtadienį švenčiančiai įstaigai.