Iš Prienų rajono atvežtas berniukas turėjo 40 laipsnių temperatūrą, buvo vangus, vėmė. „Jam diagnozavome sepsinį šoką ir pūlingą meningitą, kurį sukėlė ūmi meningokokinė infekcija. Po keturių parų intensyvios terapijos skyriuje jo būklė dabar sparčiai gerėja, jis paguldytas Vaikų infekcinių ligų skyriuje“, - sakė Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Darius Varaškevičius.
Kovo 31 d. vaikui staiga pakilo temperatūra. Į namus atvykusi šeimos gydytoja parašė siuntimą į ligoninę, bet vakare pasireiškė kiti simptomai: kūną išbėrė, vaikas darėsi vis vangesnis ir irzlesnis, nekrito temperatūra. Tėvai nusprendė patys atvežti sūnų į Kauno klinikinę ligoninę.
10 mėnesių mergaitė yra iš Kauno, ji atvežta balandžio 1 d. ir iškart paguldyta į Intensyvios terapijos skyrių.
Kūdikiui tos pačios paros naktį iki 39,8 laipsnių pakilo temperatūra. Iš pradžių tėvai vaistais sumažino karščiavimą, bet paryčiais mergytei vėl padidėjo temperatūra, ji pasidarė vangi. Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai nusprendė vežti mergytę į ligoninę.
Po dviejų parų reanimacijoje mergytė perkelta į bendrą skyrių ir šiuo metu sėkmingai sveiksta. „Jai diagnozuota lengvesnė meningokoko forma, nes gana anksti suteikėme būtinąją pagalbą“, - sakė D. Varaškevičius.
Per 2015 m. nuo meningokoko Kauno klinikinėje ligoninėje buvo gydomi 9 vaikai.
Meningokokinę infekciją sukelia bakterijos Neisseria meningitidis. Sunkiausia šios ligos klinikinė forma – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas).
Lengva ligos forma pasireiškia galvos, gerklės skausmu, karščiavimu (37-38 laipsnių). Meningokokams išplitus po kraują ir patekus į smegenų dangalus kyla jų uždegimas. Liga pasireiškia šaltkrėčiu, karščiavimu (39-40 laipsnių), galvos skausmu, vėmimu, po 5-15 val. atsiranda bėrimas veido, liemens, gleivinių srityse ir ypač šlaunų, blauzdų srityse. Gali sutrikti sąmonė, atsirasti jautrumas šviesai, triukšmui, traukuliai. Ypač pavojinga žaibinė meningokokinės infekcijos forma, kuomet ligonio būklė blogėja valandomis, o dėl sudėtingų ligos mechanizmų, atsiranda inkstų nepakankamumas, plaučių uždegimas ir liga tokiu atveju neretai baigiasi mirtimi.