Vėstanti ekonomika vis labiau jaučiama beveik visuose Kauno apskrities verslo segmentuose.
Verslininkai atidžiau vertina naujus investicinius projektus, bet į paniką nepuola, rašo „Verslo žinios”.
Kaunas - pramonės miestas, o metalo apdirbamoji pramonė pastaruoju metu buvo tapusi vienu iš miesto verslo flagmanų. Kaune įsikūrė ne viena nauja įmonė, dalį jų įsteigė sumanę perkelti gamybą iš Vakarų Europos užsienio investuotojai. Tai paprastai vidutinio dydžio įmonės, kurios gamina nedideliais kiekiais.
Pastaruoju metu „metalistai” jaučia, kad užsakymų srautas sumenko.
„Jau pajutome pasikeitusią padėtį šalies ir pasaulio rinkose, - sakė Kauno bendrovių „Metga” ir „Metga metai” vadovė Fausta Puzanovienė.
Tačiau Kaune esama į globalią rinką orientuotų pramonės įmonių, kurios gyvena optimistinėmis nuotaikomis. Tarp tokių - elektronikos pramonės įmonė „Kitron”. Ji priklauso to paties pavadinimo Skandinavijos koncernui (40 proc. pastarojo akcijų valdo Lietuvos „Hermis Capital”), daug užsakymų čionai permetama dėl pigesnės darbo jėgos Kaune.
Kauno „Kitron” pernai pasiekė 135 mln. litų apyvartą, o šiemet tikisi skaičiuoti 175-180 mln. litų ir turi viziją po kelerių metų šoktelėti iki 500 mln. litų.
„Vien pigesnė nei Skandinavijoje darbo jėga mūsų tikrai neišgelbėtų, - sakė „Kitron” generalinis direktorius Mindaugas Šeštokas. - Juk pasaulis nesibaigia Lietuva ir Skandinavija, Azijoje darbo jėga vis tiek pigesnė. Esmė ta, kad mes gaminame gana sudėtingus gaminius mažomis ir vidutinėmis siuntomis, žengiame gaminių kūrimo link. Be to, pasaulyje, kuriame nafta labai brangi, klesti tie, kas susiję su nafta. Iš naftos perdirbimo įmonių gauname labai įdomių užsakymų. Yra ir daugiau sričių, kurios nejautrios dabartinei krizei.”