• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį neturėtų stigti "karštų momentų" Kauno miesto tarybos posėdyje, nes vėl žadama svarstyti klausimą dėl pritarimo Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) investiciniam planui. Toks savivaldybės pritarimas padėtų elektrinei pretenduoti į Europos Sąjungos (ES) fondų lėšas, vykdant apie 11 mln. litų kainuosiantį projektą, pagal kurį žadama modernizuoti 4 km ilgio pramoninio garotiekio trasą.

REKLAMA
REKLAMA

Šis garotiekis iki 2006 m. priklausė savivaldybės įsteigtai bendrovei "Kauno energija", paskui buvo parduotas bendrovei "Energijos sistemų servisas". Iš jos garotiekį nusipirko "Kauno energijos" Rusijos dujų koncernui "Gazprom" parduotoji elektrinė.

REKLAMA

Investicinio plano "Šilumos tiekimo tinklo (garotiekio) modernizavimas Kauno mieste didinant šilumos perdavimo efektyvumą" įgyvendinimui elektrinė viliasi gauti pusę projektui reikalingų lėšų - per 5 mln. litų. Politikai raginami pritarti tokiam planui, kuris, esą, padės mieste išsaugoti 500 darbo vietų. Tiek jų dabar yra renovuoti numatytu garotiekiu garą gaunančioje bendrovėje "Korelita".

REKLAMA
REKLAMA

Ši įmonė įsikūrė vietoj ne vieną tūkstantį darbuotojų turėjusios Dirbtinio pluošto gamyklos. Gamyklą prieš keletą metų buvo įsigijęs Ūkio bankas, tačiau tai nepadėjo įmonei išvengti bankroto, tūkstančiai žmonių liko be darbo. Gamyklos kultūros ir sporto rūmus savivaldybė iš banko įsigijo už 10 mln. litų, suderėjusi mokėjimą ne per vienus metus. Dėl bedarbiais tapusių tūkstančių pluošto įmonės darbininkų likimo savivaldybėje diskusijų nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Garotiekis pradėtas statyti dar 1964 metais. Juo garas tiekiamas iš Petrašiūnų elektrinės Kauno pramonės objektams. Vėliau garotiekis buvo dar labiau išplėtotas. 1974 metais jis sujungė dvi didžiausias Kauno miesto elektrines (KTE ir Petrašiūnų elektrinę).

REKLAMA

Pagamintą garą KTE nuosavu garotiekiu tiekia uždarajai akcinei bendrovei "Korelita" ir Petrašiūnų elektrinei (valdoma AB "Kauno energija"). KTE ir Petrašiūnų elektrinė yra sujungtos technologine garo jungtimi. Šiose elektrinėse nebuvo pastatytos paleidimo katilinės, dėl šios priežasties technologinės garo jungties darbas yra labai svarbus, nes užtikrina patikimą šilumos tiekimą Kauno miesto vartotojams.

REKLAMA

Projekto pagrindinis tikslas - sumažinti šilumos energijos perdavimo nuostolius centralizuoto garo tiekimo tinkle, padidinti sistemos patikimumą ir efektyvumą, užtikrinti galimai mažiausias šilumos energijos kainas Kauno miesto pramonės vartotojams. Vietoj 4038 m esamų fiziškai ir morališkai susidėvėjusių garo tiekimo tinklų žadama pakloti naujus mažesnio skersmens, geriau izoliuotus vamzdžius. Darbus numatoma užbaigti 2010 metų rugsėjį.

ELTA primena, jog birželį svarstant pritarimo KTE inovaciniam projektui klausimą Kauno miesto taryboje nebuvo vieningos nuomonės net ir tarp valdančiųjų. Opozicijos atstovo Arvydo Garbaravičiaus pasėtos abejonės dėl to, kad "milijardus valdantis "Gazprom", prisidengdamas tuo projektu, tik siekia sukurti precedentą: tarpininkaujant savivaldybei šalies, kuri yra ES narė, prieiti prie ES lėšų, į kurias ne ES valstybės neturėtų pretenduoti" nulėmė apdairų "Sėkmės koalicijos" sprendimą atidėti svarstymą kitam posėdžiui. Jei būtų įvykęs balsavimas ir sprendimo projektui nebūtų pritarta, iš naujo ta pačia tema diskutuoti taryba galėtų tik po pusės metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų