Suburzgia pjūklas ir žemėn krenta medžio šaka su kovarnio lizdu, kitus tiesiog rankomis nuima. Taip iki pat medžių viršūnių Kauno centre, Ramybės parke, pakilę darbininkai ardo varninių paukščių lizdus.
Pamatę tokius veiksmus gyventojai sunerimo, mat darbai vyksta draudžiamu metu – nuo kovo 1 iki birželio 30 negalima ardyti ar kitaip kenkti šių dabar dažnai jau perinčių paukščių lizdams. Kai kurie visai nepritaria tokiai drastiškai kovai su paukščiais:
„Tai labai reikalingi paukščiai, ir jie nykte nyksta.“
„Turbūt geriau neardytų, jie irgi turi gyvenimą turėt. Galėtų už miesto gyvent.“
Leidimą gavo
Tačiau darbininkai turi galiojantį leidimą – jį išimties tvarka išdavė Aplinkos apsaugos departamentas. Tiesa, pernai lizdus ardanti įmonė dirbo be leidimo, tad gavo keliasdešimties eurų baudą, šiemet, sugriežtinus įstatymus, maksimali bauda siektų iki kelių šimtų, o įmonės vadovui net iki pustrečio tūkstančio, tad klaidų įmonė nebekartoja.
Skaičiuoja, kad šiemet Ramybės parke sunaikino apie pusantro šimto juodųjų paukščių lizdų. Tačiau tai primena Sizifo darbą. Mat vos iš parko darbininkai išvyko – kovai ir varnos kaip mat kibo į darbą, snapuose neša medžių šakeles, suka naujus namus.
Ir dar visokių eibių prikrečia – tik spėk dairytis, kad nenukristų kokia skysta „bomba“ ant galvos, tad dalis kauniečių sako, mieste varnoms ne vieta:
„Nu, baisu tai dar nebuvo, bet kad jos ir apkakoja, ir viską.“
„Eina, klykia, kartais net ir apdergia žmogų. Ir vagiliauja, maistą mėto, šiukšlina, šiukšlines išknisa visas.“
„Skraido, čia praeina, valgo viską, ką pamato. Prieina arčiau, nebijo.“
Veiksmingiausias būdas
Varniniai paukščiai itin sumanūs, tad, pasak Aplinkos apsaugos departamento specialistų, efektyviausia su jais kovoti naudojant įvairius būdus.
„Reikia bandyti visais būdais, ne vieną priemonę, o kelias ir per metus, antrus, trečius rezultatas bus“, – teigia Aplinkos apsaugos departamento atstovas Sigitas Mikėnas.
Kauno savivaldybės aplinkosaugininkai tikina išbandę gausybę variantų ir kol kas daugiausia naudos iš lizdų ardymo būtent prieš pat perėjimą, o ne kai numato įstatymas.
„Esam pastebėję, jei anksčiau išardom ar rudenį, tai neduoda apčiuopiamos naudos. Ir balsais, ir lazeriais prieš du tris metus, bet tas apčiuopiamų rezultatų neduoda – ardymas optimaliausias, pigiausias“, – prideda Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus specialistas Svajūnas Urbonavičius.
Ramybės parke per kelis metus varninių paukščių lizdų skaičius sumažėjo perpus – nuo 300 iki 150. Deja, pasitraukę iš vienos vietos, varnos ir kovai kaip mat įsikuria kitoje.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
VISAS TV3 ŽINIAS ŽIŪRĖKITE ČIA:

















































































































































































































































