• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
40
„Žalgirio“ areną sudrebino „VibeLift“ (nuotr. Eimanto Paulausko)

Penktadienį, gegužės 10 d., Kauno „Žalgirio“ areną sudrebino alternatyvų Lietuvoje neturintis, jau aštuntą kartą SMK Aukštosios mokyklos organizuojamas jaunimo festivalis „VibeLift“.

40

Penktadienį, gegužės 10 d., Kauno „Žalgirio“ areną sudrebino alternatyvų Lietuvoje neturintis, jau aštuntą kartą SMK Aukštosios mokyklos organizuojamas jaunimo festivalis „VibeLift“.

REKLAMA

Jame savo patirtimis dalijosi tokie žinomi Lietuvos žmonės, kaip Marijonas Mikutavičius, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Mantas Kalnietis, Sergej Maslobojev, Dalius Mackela ir kiti.

Festivalio svečiai su jaunimu kalbėjosi itin atvirai ir dalijosi labai asmeniškomis patirtimis: „8 Kambario“ nariai prabilo apie muzikanto profesijos iššūkius bei juos atperkančius momentus, S. Maslobojev pasidalijo savo jaunystės baimėmis, D. Mackela atskleidė visų policininkų svajonę, o M. Mikutavičius prabilo, kaip parašė „Tris milijonus“.

„Genijų vidutinybių“ problema

Savo pranešimu „Kūrybiškumas ir CRAZY idėjų genas“ festivalį atidarė muzikantas Vidas Bareikis, kuris į „VibeLift 2024“ sceną įsiveržė su trenksmu. Jau ketvirtą kartą festivalyje dalyvaujantis atlikėjas žiūrovus nusprendė nustebinti ir į sceną atvykti motociklu, kurį vairavo žymiausias Lietuvos motoakrobatas Šarūnas Kezys.

REKLAMA
REKLAMA

Itin didelių aplodismentų ir palaikymo, tiek lipant ant scenos, tiek pokalbio metu, sulaukė atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu, kuri kalbėjo apie būtinybę pastebėti jaunosios kartos talentus, ugdyti turimus gabumus, užuot stengusis visus paversti „genijais vidutinybėmis“.

REKLAMA

„Stogas gali pavažiuoti, kai iš tavęs kiekvienoje sferoje prašo būti geriausiu. Tu būk geriausias, bet iš esmės vidutinybė, kuri nesigilina į vieną amatą. Labai norėčiau ir linkėčiau, kad tai pasikeistų. Reikia skatinti žmogaus talentus, padėti jam augti, suprasti, kad klysti būtina. O mus moko, kad negalima klysti, kad turi būti geriausias ir mokėti visko po truputį. Taip išeina, kad visame kame tu turi būti genijus“, – sakė J. Arlauskaitė-Jazzu.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausias muzikos industrijos iššūkis – nestabilumas

Ant „VibeLift“ festivalio scenos lipo ir žinomos muzikos grupės „8 Kambarys“ atlikėjai Karolis Talutis ir Deividas Alejūnas. K. Talutis atsivėrė apie karjeros pradžią, o svarstantiems apie karjerą muzikos srityje pasiūlė pagalvoti ar šia veikla galėtų ilgai užsiimti už ją negaunant pinigų.

„Jeigu muzikoje stengiatės tik dėl pinigų, galbūt nesate tikri muzikantai. Mūsų tikslas tikrai nėra pinigai. Mums svarbiausia kurti ir realizuoti save. Jeigu esate pasiryžę ne vienerius metus dirbti įprastus darbus, o po jų skirti laiko kūrybai, tai tikrai jūsų kelias. Tokiu atveju būkite tikri, kad jūsų sėkmės diena ateis“, – sakė K. Talutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Alejūnas diskusiją papildė mintimi, kad vienas svarbiausių iššūkių šioje rinkoje – nestabilumas. „Pagrindinis iššūkis šioje industrijoje yra aktualumo klausimas, nes muzikos srityje jis labai banguoja“, – sakė D. Alejūnas. Atlikėjas savo mintį papildė, kad jam svarbiausia kurti – nesvarbu 7 tūkst. ar šimtams tūkstančių žmonių.

Žymus Lietuvos kovotojas atvirai apie baimes

Moksleivius įkvėpti ir savo patirtimi pasidalinti ant scenos taip pat lipo žymus Lietuvos kikboksininkas S. Maslobojev, kuris renginio dalyviams kalbėjo apie didžiausią sėkmės priešą – baimę.

REKLAMA

„Nuo vaikystės mane traukė kovos menai, bet viduje visada tvyrojo baimė juos išbandyti. Gatvėje reikėjo pakovoti už save, bet niekad nepasiduodavau, atstovėdavau. Bet eiti sportuoti profesionaliai buvo labai baugu. Mes visi bijome nežinomybės. Bet gyvenimas gražiai susidėlioja ir suteikia galimybes.

Vieną dieną su draugais pamatėme salę, kurioje, pasirodė, kabo kriaušė. Nuėję ją apžiūrėti radome sunkiosios atletikos salę. Manęs niekada nežavėjo geležų kilnojimas, bet buvau vedamas bandos instinkto, dariau taip, kaip dauguma nuspręsdavo. Su draugais nuėjau į treniruotę ir tai buvo vienas geriausių sprendimų mano gyvenime. Ten sutikau ir pirmąjį savo trenerį, kuris man parodė, kas iš tiesų yra sportininkas, kaip turi atrodyti atletas, kaip bendrauti. Tai yra visa filosofija“, – sakė S. Maslobojev.

REKLAMA

Policininko svajonė – nusivilkti uniformą

Žinomas Kauno policijos pareigūnas D. Mackela moksleiviams atskleidė, anot jo, kiekvieno policininko svajonę. „Mes pareigūnai svajojame apie tai, kad kažkada nusivilksime uniformą ir nebeturėsime darbo. Mums būtų labai smagu, kad netektų važiuoti į įvykius, kuriuose kenčia žmonės, kur matome skausmą“, – sakė pranešėjas.

D. Mackela pridėjo, kad pareigūno darbas labai nelengvas, tačiau ši profesija jam davė galimybę būti arčiau žmogaus ir jam padėti. O tai yra jo prioritetas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip kurti gyvenimo nuotykį?

Įkvėpti moksleivių ant scenos lipo ir festivalio sumanytoja, SMK Aukštosios mokyklos kanclerė Gabija Skučaitė, o jai scenoje talkino charizmatiškasis renginių vedėjas Remigijus Žiogas. Moksleivius įkvėpti jie buvo pasirengę savo pranešimu „Pašėlusiai drąsiai: kaip kurti gyvenimo nuotykį?“.

„Tam, kad patirtum gyvenimo nuotykį, tu visų pirma jam turi ištarti – Taip. Tam reikia užimti pasirengimo poziciją, suprasti, kad nuotykis prasideda tada, kai herojus yra pasirengęs leistis į kelionę. Kiekvienam siekiančiam tobulėti, pasiekti kažką naujo ir neįprasto, studijos gali būti puikus startas ir įdomios tobulėjimo kelionės pradžia.

REKLAMA

Tuo pačiu studijos nėra ir kelionės pabaiga. Tam, kuris leidžiasi į studijas kaip nuostabų tobulėjimo nuotykį, aukštoji mokykla padeda tinkamai pasirengti gyvenimo kelionei, įgauti reikalingas kompetencijas ir žinias. Patirti gyvenimą kaip nuostabų patirtinį nuotykį reikalinga ir tinkama aplinka bei palaikantys bendrakeleiviai. Todėl SMK Aukštoji mokykla sukuria tokią palaikančią, įkvepiančią aplinką bei teikia nuolatinę paramą savo studentams tobulėjimo kelyje skatindama juos priimti iššūkius ir drąsiai juos įveikti“, – sakė G. Skučaitė

REKLAMA

Kasmet į festivalį mokinius atlydi jų mokytojai, todėl renginio organizatoriai nepamiršo ir jų – „Žalgirio“ arenoje švietimo atstovų laukė SMK prekės ženklo „EduAction“ veiklos skirtos būtent pedagogų bendruomenei.

3 klausimai, kurių visuomet sulaukia M. Mikutavičius

Scenoje pasirodęs Marijonas Mikutavičius prisipažino, kokių trijų dalykų jo dažniausiai klausia žmonės.

„Visi žmonės klausia, kaip aš parašiau „Tris milijonus“. Atsakau – manęs paprašė ir man sumokėjo pinigus. Antra – ar galima su manimi nusifotografuoti? Taip žinoma, galite. Trečia, ar lengva būti žvaigžde? Taip, lengva“, – publikai atviravo žinomas Lietuvos atlikėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Mikutavičiui ant scenos praleidus vos kelias minutes susirinkusi minia ėmė skanduoti „padainuok“. „Gerai, bet turime dainuoti visi kartu, iš visos sveikatos. Ta proga, kadangi skambės lietuvos „himnas“, prašau atsistoti“, – susirinkusiųjų paprašė M. Mikutavičius.

Ties šiais žodžiais tūkstančių moksleivių minia pakilo nuo savo kėdžių ir su M. Mikutavičiumi priešaky gyvai sudainavo „Tris milijonus“.

Festivalyje taip pat dalyvavo ir pranešimus skaitė jaunosios kartos komikas Nedas Zimantas, renginių ir laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė, renginių vedėjas Remigijus Žiogas, radijo laidų vedėjas Žygimantas Gečas, žymiausias Lietuvos motoakrobatas Šarūnas Kezys, Andrius Talžūnas, Aqva, Stimomedia, Demino, savo pasirodymą moksleiviams padovanojo kylanti žvaigždė Joanna Rea.

Festivalio vedėjo amplua šiemet patikėtas tikram energijos užtaisui, aktoriui, dainininkui Dovydui Laukiui.

Visos dienos programą vainikavo išskirtinis jaunimo dievaitės Dj nevykeles koncertas, kuriame trankiai suskambėjo „Aerobika“ ir kiti hitai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų