Rašo “Tauragės kurjeris”
Restoranų ir kavinių Tauragėje niekad nebuvo gausu. Neseniai Tauragę paliko ir Gedimino gatvėje, „Agavos" prekybos centre, veikęs restoranas „Katpėdėlė". Tauragėje šis restoranas veikė tik kiek ilgiau nei pusmetį.
Nustatė, kad platino salmoneliozę
Pernai liepą duris lankytojams atvėrusį restoraną jau po dviejų savaičių užgriuvo nemalonumai. Šiame restorane užkandžiavusios dvi lankytojos, vienos šeimos narės - močiutė ir jos anūkė susirgo salmonelioze. Močiutė gydyta Klaipėdos infekcinėje ligoninėje, mergaitė - Tauragės apskrities ligoninės Vaikų ligų skyriuje. Apie ligos protrūkį ir pacienčių įtarimus, kad jos galėjo užsikrėsti viešėdamos restorane, buvo informuotas Tauragės visuomenės sveikatos centras bei Tauragės apskrities maisto ir veterinarijos tarnyba. Salmonelioze susirgo ir dieną anksčiau „Katpėdėlės" restorane vištienos valgiusi kita moteris. Pati mėginusi gydytis vaistais nuo viduriavimo moteris naktį po viešnagės restorane nualpo.
Vėliau Tauragės apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patvirtino, kad lankytojos salmonelioze užsikrėtė restorane „Katpėdėlė".
Vasarą buvo laikinai uždarytas
Kilus incidentui Tauragės apskrities maisto ir veterinarijos tarnyba „Katpėdėlėje" atliko keletą patikrinimų. Buvo paimti nuoplovų mėginiai nuo įrankių, įrangos, darbuotojų rankų ir išsiųsti ištirti Nacionalinei veterinarijos laboratorijai. Jau po pirmojo patikrinimo buvo sustabdyta vištienos salotų ir kitų patiekalų su vištiena gamyba.
Liepos 28-ąją iš UAB „Kauno saulėtekis", kuriai priklauso restoranas „Katpėdėlė", Tauragės apskrities ir maisto veterinarijos tarnyba gavo trūkumų šalinimo programą. Daugelį restorane nustatytų trūkumų bendrovė buvo įsipareigojusi pašalinti iki liepos 28 dienos. Tačiau tądien maisto ir veterinarijos tarnyba patikrinusi, ar įmonė laikosi sudarytos trūkumų šalinimo programos, nustatė, kad nesilaikoma trūkumų šalinimo terminų, jie pašalinti tik iš dalies, pažeidimai kartojami, neužtikrinama tinkamumo vartoti terminų kontrolė, gera prekių kaimynystė, vabzdžių patekimo į gamybines patalpas kontrolė, ir restorano veikla, įtarus plintant pavojingą žarnyno ligą, sustabdyta.
Bendrovei buvo nurodyta atlikti patalpų valymą ir dezinfekciją, laboratorinius tyrimus dezinfekcijos efektyvumui nustatyti, užtikrinti, kad maistą tvarkytų sveiki darbuotojai. Pasak Tauragės apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Rimanto Rupšio, pašalinus šiuos trūkumus restoranas vėl vykdė savo veiklą.
Kodėl nebeveikia, galima tik spėlioti
Paklaustas, kodėl prieš keletą savaičių šis restoranas buvo uždarytas, R.Rupšys „Tauragės kurjeriui" sakė galįs tik spėlioti. Pasak jo, Tauragės apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba restorano uždarymo neįtakojo. Galbūt restoranas buvo įsikūręs tauragiškiams nepatogioje vietoje, todėl klientų buvo nedaug ir restorano veikla Tauragėje buvo nepelninga - svarstė R.Rupšys. O gal, pasak specialisto, įtakos turėję tai, kad jau pirmomis veiklos dienomis restoranas „pasišiukšlino", gal nutraukti veiklą įtakoję tai, kad „Katpėdėlė" buvo nubausta didžiule pinigine bauda.
Kaip „Tauragės kurjerį" informavo Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos prie Teisingumo ministerijos Tauragės apskrities skyriaus vedėjas Stanislovas Skrodenis, Nacionalinė vartotojų teisių apsaugos taryba (dabar jos pavadinimas kiek keitėsi, yra tarnyba) po Tauragėje užregistruotų salmoneliozės atvejų už Produktų saugos įstatymo pažeidimus bendrovę „Kauno saulėtekis" nubaudė 6000 litų bauda. „Kauno saulėtekis" sprendimą dar gali apskųsti.
Už Produktų saugos įstatymo nesilaikymą pateikusiems į rinką pavojingus produktus gali būti taikomos baudos nuo 500 iki 80000 litų. Maksimali bauda gali būti skiriama tuo atveju, kai pateiktas į rinką pavojingas produktas sukelia vartotojo mirtį.
Gandai apie trichineliozę nepasitvirtino
Gydytoja epidemiologė T.Karpačienė akcentavo, kad Lietuvoje trichinelioze galima susirgti pavalgius gaminių iš veterinariškai nepatikrintos kiaulienos ar šernienos, užkrėstos trichinelėmis. Medikė teigė, kad visose šalies mėsos perdirbimo įmonėse paskersti gyvuliai tikrinami, ar nėra užsikrėtę trichinelėmis, ir į prekybą patekti netikrinta mėsa negalėjusi. Trichinelioze paprastai suserga ne vienas žmogus, paprastai būna šių susirgimų protrūkiai.