Romos dienraščiui „Il Messaggero“ A. Tajani sakė, kad Europa privalo „žinoma, nuogąstauti“ dėl mažų tautų sklaidos.
„Štai kodėl niekas Europoje neketina pripažinti Katalonijos, – sakė jis. – Net ir britų premjerė Theresa May (Tereza Mei), nepaisant visų „Brexit“ bėdų, pareiškė, kad Jungtinė Karalystė niekada nepripažins Katalonijos. Ispanija istoriškai yra viena valstybė su daugybe autonominių regionų, skirtingais gyventojais, kalbančiais skirtingomis kalbomis. Tačiau jie yra vienos valstybės dalis. Menkindami valstybingumą, mes nestiprintume Europos“.
Sekmadienį vyksta referendumai Lombardijoje, kuriai priklauso Milanas, ir Venete, kuriam priklauso Venecija. Šiems regionams tenka beveik trečdalis Italijos BVP, čia gyvena ketvirtadalis šalies gyventojų.
Rinkėjų klausiama, ar jie pritaria tam, kad jų regionas gautų „autonomijos papildomų formų ir tam tikrų sąlygų“. Jeigu tam bus pritarta, laikui bėgant Roma neteks vis daugiau galių.
Tačiau separatistinės nuotaikos šiuose dviejuose turtinguose regionuose būdingos tik nedidelėms grupėms, kurios nesulaukia didelio palaikymo. Būtent dėl to A. Tajani siekia atskirti Katalonijos siekį atsiskirti nuo Ispanijos ir čia surengta neteisėtu laikomą referendumą ir referendumus Italijoje.
„Pirmiausia, kalbant apie šiuos du referendumus, jie yra teisėti, skirtingai nuo Katalonijos atvejo. Ispanijoje dabar kalbama ne apie autonomiją, o apie nepriklausomybės paskelbimą, nesilaikant įstatymų ir Ispanijos Konstitucijos“, – sakė EP pirmininkas.
Lombardija į valstybės biudžetą sumoka 54 mlrd. eurų daugiau mokesčių, nei gauna finansavimo iš jo. Veneto grynasis įnašas yra 15,5 mlrd. eurų. Abu regionai nori šiuos įnašus sumažinti perpus.
Abiejų regionų prezidentai, abu priklausantys kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Šiaurės lygai, ketina prašyti suteikti daugiau galių infrastruktūros, aplinkosaugos, sveikatos ir švietimo srityje.
Be to, norima daugiau galių spręsti klausimus, susijusius su saugumu ir imigracija, tačiau tam reikėtų keisti Italijos Konstituciją.