• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Katalikų ir Ortodoksų Bažnyčios žengė žingsnį susitaikymo link, bendrame dokumente, kuris buvo paskelbtas ketvirtadienį, susitardamos dėl popiežiaus viršenybės.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kada visiškai bus atkurta dviejų didžiųjų krikščionybės atšakų, išsiskyrusių 1054 metais, vienybė, tebėra neaišku, teigė Vatikanas.

REKLAMA

Pirmą kartą nuo schizmos laikų ortodoksų ir katalikų lyderiai sutiko aptarti Romos vyskupo, tai yra popiežiaus, kaip Petro įpėdinio, tarnystės, vaidmenį ir minėtame dokumente oficialiai pripažino jo "viršenybę" kitų abiejų Bažnyčių vyskupų ir patriarchų atžvilgiu.

Dokumente teigiama, kad Bažnyčioje turi egzistuoti "sinodiškumas" - atsakomybė, kuria dalijasi visi vyskupai kartu. Tačiau jame pažymima, kad vienam vyskupui turi tekti primato garbė. Ankstyvaisiais Bažnyčios amžiais ši pozicija priklausė Romos vyskupui.

REKLAMA
REKLAMA

"Romos vyskupo vaidmuo visų Bažnyčių bendruomenėje tebėra atviras klausimas, kurį reikia giliau išstudijuoti", - priduriama dokumente.

Tekstas, kuris vienu metu buvo paskelbtas ne tik Vatikane, bet ir Stambule, Atėnuose bei Kipre, kur įsikūrę trys iš keturių ortodoksų patriarchų, yra spalio 8 - 14 dienomis Italijos Ravenos mieste įvykusio aukšto rango abiejų Bažnyčių atstovų teologinio dialogo mišriosios komisijos suvažiavimo rezultatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau dokumente akivaizdžiai trūksta Maskvos patriarcho, atstovaujančio maždaug pusei iš 250 mln. pasaulio ortodoksų, parašo.

Rusijos patriarchas ignoravo šį susitikimą dėl konflikto su Stambulo (Konstantinopolio) patriarchu, kuris Rytų Ortodoksų bendruomenėse paprastai laikomas "pirmuoju tarp lygiųjų" .

REKLAMA

Vokietijos kardinolas, Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos pirmininkas Walteris Kasperis (Valteris Kasperis) trečiadienį šio dokumento pasirašymą pavadino "persilaužimu".

Tačiau kalbėdamas per Vatikano radiją jis pridūrė: "Kelias, vedantis į visišką vienybę su ortodoksais, tebėra ilgas".

Popiežius Benediktas XVI lapkričio 23 dieną kviečia kardinolus į susitikimą, vadinamą konsistorija, kurio metu bus aptariamas ekumenizmas. Kitą dieną popiežius į kolegiją įvesdins 23 naujus kardinolus iš viso pasaulio.

Visame pasaulyje gyvena apie 1,1 mlrd. katalikų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų