Kiekvieną rytą praustis po dušu gali būti kenksminga sveikatai: taip ant veido ir į plaučius patenka daugybė pavojingų bakterijų.
Mokslininkai pastebėjo, kad dušų galvutėse veisiasi be galo daug įvairiausių bakterijų, o kai įjungiamas vanduo – jos nuplaunamos tiesiai ant besiprausiančiųjų.
Mikrobai, kurie natūraliai veisiasi vandenyje ir dirvožemyje, pasirodo, gali sukurti pavojingas koncentracijas dušų galvutėse – maždaug 100 kartų viršijančias „normalų mikrobų lygį“.
Būtent dėl to, rašoma britų „The Telegraph“, kasdien besiprausiantys po mikrobų dušu gali pradėti jausti nuovargį, sausai kosėti ir apskritai susigadinti sveikatą. Priduriama, kad senesniems žmonėms padidėja rizika susirgti plaučių ligomis.
Profesorius Normanas Pace`as iš Kolorado (JAV) universiteto su kolegomis 9 Amerikos miestuose patikrino 45 dušų galvutes – ant trečdalio jų buvo didelis kiekis patogeno – mikrobų, kurie sukelia plaučių ligas.
„Jei veidą pakišate po pirmąja čiurkšle vandens, tai reiškia, kad tikriausiai jums ant veido suplaukia dideli kiekiai Mycobacterium avium, o tai nėra sveika“, – aiškina N. Pace`as.
Tyrimas publikuotas „Proceedings of the National Academy of Sciences“ pagrindžia jau anksčiau iškeltą teoriją dėl išaugusio sergamumo plaučių ligomis. Manyta, kad ligas sukelia vis didėjantis žmonių įprotis rytais palįsti po dušu.