Kaspersky laboratorija („Kaspersky Lab“) paskelbė virusų aktyvumo 2007 metais ataskaitą, duomenis apie praėjusių metų didžiausius įvykius kompiuterinio saugumo srityje bei virusų kūrimo ir platinimo tendencijų ekspertinius vertinimus.
Ataskaitoje pažymima, kad 2007 metai per visą kompiuterijos istoriją buvo labiausiai „virusiniai“. Bendras grėsmių skaičius per metus padidėjo daugiau kaip dvigubai. Tai kelia rimtą susirūpinimą – nes jeigu 2008 metais padėtis nesikeis (o prielaidų tam nėra), tai po metų mūsų laukia naujas grėsmių skaičiaus padvigubėjimas.
Viena iš pagrindinių temų, susijusių su informacijos apsauga 2007 m., tapo „DoS“ atakos. Jos naudojamos ne tik pinigams prievartauti iš aukų, bet ir kaip politinės bei konkurencinės kovos priemonės. Nukreipta į Estiją ataka 2007-ųjų gegužį buvo plačiai aptarta žiniasklaidoje, ir daugelis ekspertų tai traktuoja kaip pirmąjį kibernetinio karo atvejį.
Ekspertai prognozuoja, kad 2008 metais tęsis žalingų programų evoliucija, pradedant atskirais žalingo koddo pavyzdžiais, baigiant sudėtingais, sąveikaujančiais projektais. Elektroninių šiukšlių pašto sraute dalis 2007 m. sudarė vidutiniškai 79,2 %. Siuntinėjamų elektroninių šiukšlių apimtis per metus išaugo maždaug 2 kartus. Tai susiję su laiškų skaičiaus padidėjimu ir su užkrėstų kompiuterių, naudojamų elektroninių šiukšlių siuntimui, skaičiaus augimu. Pirmoji ir antroji vieta pagal išsiųstų elektroninių šiukšlių apimtis pernai teko JAV ir Rusijai, o trečiąją vietą užėmė Lenkija.
Svarbi elektroninių šiukšlių plėtimosi tendencija – „greitųjų siuntimų“ atsiradimas. Tokie laiškai milijonų naudotojų pašto dėžutes pasiekia per 15–30 minučių. Iš labiausiai įsimintinų įvykių, susijusių su elektroninių šiukšlių siuntimu, verta pažymėti naują elektroninių šiukšlių formatą, aptiktą spalio mėnesį – tai laiškai su prisegtais MP3 failais. Visą ataskaitą rasite „Viruslist.ru“ tinklalapyje.