Suomijoje įsibėgėja Europos aštuoniolikmečių čempionatas, kuriame varžosi ir Lietuvos rinktinė (0/2). Pirmajame mače šeimininkams nusileidę Tomo Purlio auklėtiniai neatsilaikė ir prieš Slovėniją (2/0) – 95:100 (23:30, 27:15, 23:28, 22:27).

Mačo pradžioje lietuvių gynyba neveikė, o slovėnai užtruko puspenktos minutės atitrūkdami 17:10. Nedui Raupeliui pavyko blokuoti varžovo metimą, o kitoje aikštės pusėje jis išprovokavo pražangą ir sumetė baudų metimus. Nojus Indrušaitis pasižymėjo penkiais taškais paeiliui – 17:21. Itin rezultatyvų ketvirtį Kasparas Jakučionis uždarė metimu su sirena – 23:30.

Gantas Križanauskas varžovą apėjo sklandžia verpste, K.Jakučionis sugėrė varžovo pražangą puolime. Lietuviai rezultatą persvėrė spurtu 14:0, kurį vainikavo Stepono Žilakauskio tritaškis (39:35). Po varžovų tritaškio tuo pačiu pasižymėjo ir N.Indrušaitis, kitoje ataką prasiveržimą užbaigęs dėjimu.

Dviženklę persvarą tolimu metimu sukūrė K.Jakučionis – 50:40. Iki kėlinio pabaigos slovėnai kiek priartėjo – 45:50.

Trečiasis ketvirtis vėl priminė rungtynių pradžią – chaotiškame krepšinyje slovėnams pavyko išsiveržti į priekį (65:64). Varžovams truktelėjus į priekį iš toli pataikė G.Križanauskas. Mantas Juzėnas kėlinį uždarė rezultatą išlyginusiu tritaškiu (73:73). Lemiamame ketvirtyje sėkmingiau startavo slovėnai, radę atsaką kiekvienam lietuvių spurtui.

Likus žaisti pusketvirtos minutės N.Raupelis dvitaškiu lietuvius priartino iki 87:91. Deficitui vėl augant dvitaškį su pražanga pelnė G.Križanauskas – 91:97. Vilčiai jau beveik sudegus, penki greiti taškai likus žaisti 7,6 sekundės ją atgaivino (96:99). Į kitą etapą patenka visos rinktinės, tačiau aukštesnė vieta grupėje leistų tikėtis parankesnių varžovų aštuntfinalyje. Lietuviai geriausiu atveju jau kovos tik dėl antrosios vietos grupėje, paskutinis jų varžovas – Ispanija (0/1).

Lietuva: Kasparas Jakučionis 24, Nojus Indrušaitis 18, Mantas Juzėnas 16, Gantas Križanauskas 13, Kristupas Smirnovas 8, Nedas Raupelis 7. Slovėnija: Urbanas Krofličius 20, Markas Padjenas ir Vitas Hrabaras po 15, Žakas Smrekaras 13, Leonas Zdravkovičius, Filipas Petkovskis ir Markas Morano Mahmutovičius po 8, Lovro Lapajne 6.

Slovėnija: Urbanas Krofličius 20, Markas Padjenas ir Vitas Hrabaras po 15, Žakas Smrekaras 13, Leonas Zdravkovičius, Filipas Petkovskis ir Markas Morano Mahmutovičius po 8, Lovro Lapajne 6.