Kasmet daugėja norinčiųjų organizuoti vaikų vasaros poilsį ir šiomis paslaugomis besinaudojančiųjų, teigiama Švietimo ir mokslo ministerijos ataskaitoje dėl 2003 m. vaikų vasaros poilsio.
Vasaros poilsio stovyklose pailsi ir daugiau socialiai remtinų vaikų. Šią vasarą vaikų poilsio stovyklose ilsėjosi 50 tūkstančių socialiai remtinų vaikų - t.y. 10 tūkstančių daugiau nei pernai.
Socialiai remtinų vaikų poilsiui Švietimo ir mokslo ministerija šįmet skyrė puse milijono litų daugiau - 2,9 mln. Lt. Lėšos paskirstytos konkurso būdu savivaldybėms, nevyriausybinėms organizacijoms, viešosioms įstaigoms. Iš viso konkursui pateikta beveik 2 tūkstančiai paraiškų.
"Kiekvienais metais vaikų vasaros poilsio programų konkursui pateikiama vis daugiau paraiškų, užimama daugiau socialiai remtinų vaikų, siūlomos įvairesnės poilsio galimybės", - sakė Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Alvydas Puodžiukas.
Šiemet vaikai galėjo ilsėtis 32 stacionariose, beveik 1,5 tūkst. dieninių, programinių (turistinės, sportinės, kūrybinės-meninės ir t. t.) stovyklų. Taip pat veikė 81 darbo ir poilsio stovykla. Vaikų vasaros poilsiui organizuoti buvo naudojamos mokyklų, mokyklų bendrabučių patalpos, buvo atviros sporto salės, kompiuterių klasės.
Palyginti su praėjusiais metais, šiemet išaugo stacionarių vaikų vasaros poilsio stovyklų skaičius: pernai buvo 27 , šiemet - 32.
Šiemet daugiau lėšų vaikų vasaros programoms finansuoti skyrė savivaldybės - 1,4 mln. Lt. Tai 400 tūkst. daugiau nei pernai. Dosniausios buvo Kauno ir Panevėžio miestų savivaldybės.
Vaikų vasaros užimtumu taip pat rūpinosi Policijos departamentas, Šaulių sąjunga, Krašto apsaugos ir kitos ministerijos.
Įgyvendinant Vaikų socializacijos programą, kurią artimiausiu metu turėtų patvirtinti Vyriausybė, kitąmet numatoma didinti vaikų užimtumo galimybes, plėsti bendradarbiavimą tarp atsakingų žinybų ir visuomeninių organizacijų.
ELTA