„Mielieji LGS kolegos, kaip realioje praktikoje įdiegti tokią jūsų iš SAM perimtą ir gražiai adaptuotą mums schemą? Jos esmė, kad vienkartinę medicininę kaukę naudoji, o kai tik atvyksta sergantis COVID-19, užsidedi FFP2 (red. pastaba: respiratorių)? Tai tik priminsiu, kad COVID-19 pacientai nevaikštinėja kaip nors pažymėti.
Kaip manote, kiek Lietuvoje medikų užsikrėtė dirbdami su žinomais COVID-19 atvejais ir kiek nežinodami, kad pacientas serga COVID-19? Dirbdami su žinomais COVID-19 atvejais medikai praktiškai neužsikrečia, jeigu naudojamos tinkamos apsaugos priemonės. Pažvelkime į visus medikų užsikrėtimus nuo pirminės asmens sveikatos priežiūros, ligoninių gastroenterologijos iki reumatologijos skyrių. Ten COVID-19 pacientų neturėjo būti iš principo, bet buvo. Jie skundėsi skrandžio skausmais ir kosėjo, jie buvo imunosupresijoje, todėl nekarščiavo ir tt.
Patikėkit, kad 10 dienų tirti ir gydyti pacientai įvairiausiais antibiotikais įvairiuose Lietuvos miesteliuose ne nuo COVID-19 dabar tiesiog Infekcinėje ligoninėje. Ir tikrai tokių pacientų bus dar daugiau ateinančius mėnesius. Kaip išsaugoti veikiančią sveikatos apsaugos sistemą retėjant medikų eilėms ne tik COVID-19 pacientų priežiūrai? Jeigu trūksta galimybių, apsaugokite bent 3 saugumo lygmens gydytojus tinkamai. Tam kad užkrėsti mediką aerozolius generuojančių procedūrų metu tikrai nereikia iš anksti žinomo viršutinių kvėpavimo takų susirgimo. Tikiu, kad iš 10 000 LGS narių yra ir dirbančių tokį darbą. Jie paprastai be jokių ginčų sumoka narystės mokesčius ir gali būti naudingi ateityje“, – savo nuomonę išreiškė V. Kasiulevičius.