Jei per savaitę suvalgysite 2 jogurto porcijas, moterys įvairių širdies ligų riziką sumažins net 30%, o vyrai – 19%.
Mokslininkai tiki, jog taip yra dėl jogurte esančio kalcio, itin reikalingo žmonėms, turintiems tikimybę susirgti širdies ligomis, bei dėka natūralaus rūgimo proceso metu susidarančių medžiagų.
Anksčiau mokslininkai atskleidė, jog kalcis itin naudingas širdies susitraukimams ir jos atsipalaidavimui, o probiotikai, esantys raugintuose produktuose, mažina kraujospūdį.
„Mūsų tyrimų rezultatai pateikia itin svarbius faktus, jog jogurtas reikalingas norint palaikyti normalią širdies veiklą. Jis turi būti vartojamas kartu su kitais sveikais maisto produktais, tokiais kaip skaidulų turinčiais vaisiais, daržovėmis ir pilno grūdo gaminiais“, - sakė Bostono universiteto mokslininkas ir tyrimų autorius Justinas Buendia.
Vien tik JAV per metus širdies smūgį patiria 1,5 mln. žmonių.
Šiuose moksliniuose tyrimuose dalyvavo 55898 30-55 metų amžiaus moterys ir 18232 40-75 metų vyrai. Visiems tyrimo dalyviams anksčiau diagnozuotas aukštas kraujospūdis. Jų sveikatos duomenys buvo renkami net 30 metų.
Dalyviai turėjo užpildyti įvairius klausimynus apie maistą, kad mokslininkai galėtų nustatyti, kiek jogurto jie vidutiniškai suvartoja.
Vitaminas D – itin naudingas širdžiai
Praeitą mėnesį buvo paskelbti kitų tyrimų rezultatai, teigiantys, jog vitaminas D – itin naudingas širdžiai ir gali būti vartojamas vietoje vaistų, kadangi saulės spindulių pakaitalas apsaugo širdį nuo diabeto ir aukšto kraujo spaudimo daromos žalos.
Vitaminas D skatina nitrinės rūgšties gamybą. Pastaroji reikalinga tam, kad sureguliuotų kraujotaką ir apsaugotų nuo kraujo krešulių susidarymo.
Vitaminas D taip pat mažina stresą, o tai itin svarbu, norint išvengti įvairių širdies ligų.
„Nėra itin daug medžiagų, galinčių atskurti kraujotakos sistemos ląsteles, tačiau vitaminas D tai sugeba. Tai itin nebrangus būdas padėti pažeistai širdžiai, kadangi nereikia išradinėti naujų vaistų“, - sakė Ohajo universiteto mokslininkas Dr. Tadeuszas Malinskis.