Paskyrimo sureikšminti nereikėtų
„Atsakymas – paprastas. Klubai nenorėjo vieno savo vadovų skirti direktoriumi, kad nebūtų interesų konflikto. Taigi vadove tapo vienintelė A lygoje likusi darbuotoja – Meda, – tv3.lt aiškino D. Šemberas. – Šio paskyrimo sureikšminti nereikėtų. Jis laikinas. Nemanau, kad verta kvestionuoti Medos asmenybę.“
Pasak D. Šembero, M. Pečytė pareigas eis iki artimiausio Lietuvos futbolo klubų asociacijos (LFKA) susirinkimo. Pasitraukęs A lygos prezidentas mano, kad tada bus iškeltos kitos kandidatūros.
D. Šembero nuomone, A lyga ir LFKA turėtų išsiaiškinti, kuria kryptimi nori eiti.
„LFKA gali egzistuoti ir dalyvauti lygos valdyme, bet pati valdyti čempionatą – tikrai ne. Lyga šiuo metu nėra pajėgi generuotis pajamų. Valdymas turėtų pereiti LFF. Bėda ta, kad federacijai lyga nelabai reikalinga. Galima ir toliau žaisti lygą, bet ji net nėra LFF vykdomojo komiteto nare. Jis turi daug didesnę įtaką nei pati lygos vadovybė“, – tikino D. Šemberas.
Legendinis Lietuvos futbolininkas nežino, ką veiks toliau. Dabar D. Šembero tikslas – pailsėti.
„Normalių atostogų neturėjau 20 metų“, – tikina futbolo legenda.
Komunikacijos specialistė lygai vadovauti negali
Vilniaus „Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė, išgirdusi, kad D. Šemberas ketina trauktis, tikėjosi jį perkalbėti. Nepavyko.
„Tiesiog tai žmogaus apsisprendimas ir jį gerbiame. Šiuo metu paskirtas vienintelis darbo santykius su lyga turintis asmuo. Tai nėra D. Šembero keitimas, tai tik laikinas sprendimas. Faktas, kad komunikacijos projektų vadovė lygai vadovauti negali“, – mano V. Venslovaitienė.
„Žalgirio“ direktorės teigimu, LFKA kito susirinkimo metu dėliosis tolimesnę asociacijos veiklą.
„Lygos valdymą perduoti LFF negalima jokiais būdais. A lygą turi valdyti LFKA“, – įsitikinusi V. Venslovaitienė.
Ji negalėjo atsakyti, ar ateityje A lygos direktoriaus vietos neužims kurio nors klubo vadovas. Pasak V. Venslovaitienės, šiuo metu į direktoriaus poziciją yra keli kandidatai.
D. Šemberą keičia niekam nežinoma mergaitė
Sporto žurnalisto Aurimo Budraičio D. Šembero apsisprendimas nenustebino.
„Tai – ne tas žmogus, kurį galima laisvai stumdyti. Jei jis mato, kad naudojamasi jo vardu, o jis nieko padaryti negali, pasitraukimas buvo tik laiko klausimas. Lemiamus sprendimus vis tiek priima LFF. A lyga pernai į įstatus įtraukė punktą, kad joje trejus metus žais aštuonios komandos. Šiemet LFF norėjo padaryti, kad rungtyniautų ne aštuonios. Deividas yra minėjęs, kad jei LFF VK šiemet į A lygą būtų priėmęs devynias komandas, jis iškart būtų pasitraukęs“, – tv3.lt tvirtino A. Budraitis.
Subjektyvia sporto žurnalisto nuomone, LFKA pasmerkta mirti, o lygos valdymas atiteks LFF.
A. Budraičio nestebina ir negausus pretendentų būrys į A lygos vadovus. Nepaisant to, kad buvo paskelbtas viešas konkursas šioms pareigomis užimti.
„Esmė ta, kad nerasi žmonių, kurie ateis tam, kad kažką duotų. Bet kas atėjęs, nori ne tik duoti, bet ir gauti. A lygoje kažką gauti sudėtinga. Vadovas turi dirbti neatlygintai arba pats susirasti, kas jam mokės atlyginimą, – akcentavo A. Budraitis. – Viešame konkurse A lygos prezidentu panoro tapti trys žmonės. Nežinau, bet įsivaizduoju, kad nė vienas jų nenumano, jog ši pozicija nėra apmokama.“
A. Budraitis M. Pečytės paskyrimą pavadino „lygos šūviu sau į koją“.
„Meda paskirta tik tam, kad kažkas būtų. Šiuo metu tai – nulinė pozicija, o Medos vaidmuo tik butaforinis, – mano A. Budraitis. – Jei kas nors gali pakelti mūsų futbolą, tai tik vardai, kurių turime labai mažai. Turime, bet nesaugome. Žinoma, kad, tarkime, potencialiam rėmėjui atrodo keistai, kai išeina D. Šemberas ir ateina niekam nežinoma mergaitė.“
M. Piečytė, kalbėdama su tv3.lt, prašė klausimus atsiųsti raštu. Tačiau ketvirtadienį į juos atsakyti nerado laiko.