Loreta RIPSKYTĖ
Į „Krašto žinių“ redakciją užsukęs joniškietis (redakcijai pavardė žinoma) pasidalino savo pastebėjimais: mišrių atliekų konteineriai šiemet išvežami ne kas dvi, o kas tris savaites, todėl turinys prasmirsta, ima pūti. Tuo tarpu Joniškio komunalinio ūkio direktorius Romanas Černius įsitikinęs, kad konteinerių išvežimo grafikas geras ir toks jis yra visoje apskrityje.
Norėtų didesnio konteinerio arba kitokio grafiko
Į redakciją užsukęs joniškietis sakė, kad naujas atliekų vežimo grafikas nėra gerai apgalvotas. Praėjusiais metais mieste mišrios atliekos iš individualių gyventojų valdų būdavo išvežamos kas antrą savaitę. Šiemet, pakeitus grafiką, jos išgabenamos tik kas trečią savaitę.
Šaltuoju metų laiku problemų nebuvo, tačiau orams atšilus per tokį ilgą laiką mišrios atliekos, tarp kurių patenka maisto likučių, kaulų konteineryje ima skleisti negerą kvapą, pradeda pūti, ima veistis prazitai, landžioja katės, išdrasko maišus su atliekomis.
„Labai netikusiai sugalvota. Galėtų mišrias atliekas vežti kas dvi savaites, kaip anksčiau, arba bent duotų didesnį konteinerį. Seniau ir buvo didesni konteineriai, bet paskui pakeitė į mažesnius“, – aiškino laikraščio skaitytojas.
Direktorių stebina smirdančios atliekos
Joniškio komunalinio ūkio direktorius Romanas Černius „Krašto žinioms“ teigė, kad konteinerių vežimo grafikas yra tinkamas ir jis toks visuose apskrities rajonuose.
„Neįsivaizduoju, ką tokio žmonės gali dėti į mišrių atliekų konteinerius, kad jie per tris savaites susmirstų? Ten metamos tik po rūšiavimo likusios atliekos. Juk mes gyvename sunkiai, labai stebiuosi, jei žmonės gali išmesti tiek maisto atliekų, kad jos pradėtų smirdėti? Aš pats gyvenu individualioje valdoje ir mišrių atliekų konteineryje nesusikaupia smirdančių atliekų, – teigė Romanas Černius. – Mano kaimynai viską, kas tik įmanoma, supūdo. Jie kompostuoja ir visokias odeles, žuvies ašakas, net smulkius vištienos kauliukus, lieka tik stambesni kaulai.“
Direktorius įsitikinęs, kad žmonės tinkamai atliekų nerūšiuoja.
Jo teigimu, yra paskaičiuota, kiek įmanoma išvežti atliekų konteinerių už 5 litų mokestį per mėnesį (60 litų per metus) ir tai daroma. Jei rinkliava per mėnesį būtų, tarkim, 15 litų, tada būtų galima grafiką sutankinti.
Vienam asmeniui – 90 litrų
Konteineriai, pasak R. Černiaus, yra pakankamo dydžio. Jie buvo keičiami, kai savuosius išsigabeno Joniškį aptarnavęs AB „Specializuotas transportas“.
„Tada mūsų darbuotojai apklausė gyventojus, kiek šeimoje yra asmenų. Jeigu gyvena vienas ar du žmonės, jiems 240 litrų talpos konteineriai per dideli, nes vienam asmeniui atliekų norma yra iki 90 litrų. Tad galėjo būti mūsų darbuotojų pakeistas vienas kitas konteineris,“ – aiškino R. Černius.