Didžioji dauguma, 84 proc., visų vaikus turinčių respondentų atsakė dalį šventinio biudžeto skiriantys vaiko kalėdinei dovanai, o kas dešimtas – dovanų apskritai neperkantis.
Tėvų taip pat buvo teiraujamasi, kokią pinigų sumą kasmet skiria vieno vaiko dovanai. Daugiau nei pusė, 64 proc., respondentų atsakė skiriantys iki 100 Lt. Iš jų – lygiai pusė (32 proc.) nurodė vaiko kalėdinei dovanai išleidžiantys iki 50 Lt. Tik maža dalis (14 proc.) apklaustų tėvų pripažino tam skiriantys šiek tiek daugiau – 101-200 Lt. O štai du šimtus litų ir daugiau vieno vaiko kalėdinei dovanai skiria vos 6 proc. tautiečių.
Pasitaiko atvejų, kuomet vaikas labai nori brangaus žaislo, tačiau finansinės tėvų galimybės to neleidžia. „Tokiais atvejais tėvai neturėtų paklusti vaiko norams ir būtinųjų išlaidų sąskaita pirkti brangią dovaną. Šventinį mėnesį ir taip patiriamos didesnės išlaidos nei įprastai, tad šeimos biudžetas turi būti valdomas labai atsakingai“, – kalba „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė.
Žmogaus studijų centro psichologė-konsultantė Ieva Vasionytė atkreipia dėmesį, kad tėvai turėtų pagalvoti, ar patys nesukuria vaikui iliuzijos, kad jis gali gauti, ką tik nori: „Juk dažniausiai vaikai su tėveliais dalinasi savo svajonėmis. Taigi, jeigu kaskart praėjus pro žaislų skyrių vaikas girdi, kad „gali Kalėdų senelio prašyti bet ko“, jis patiki, kad iš tikrųjų tai gali gauti. Vaikai tiki Kalėdų senelio stebuklu – paslaptingo dėdės, kuris atskrenda kai niekas nemato ir palieka dovaną po eglute, nepamiršdamas nei vieno vaiko. Ir šio stebuklo tikrai nesugadins žinia, kad Senelis nėra milijonierius.“
Spalį kompanijos „Spinter tyrimai“ atliktoje apklausoje dalyvavo 588 vaikus auginantys Lietuvos gyventojai.