Daugiau nei trečdalis Lietuvos smulkių ir vidutinių (SVV) bendrovių darbuotojų mano, kad jų darbovietės IT ūkis yra pasenęs ir atgyvenęs. Tuo tarpu beveik pusė įsitikinę, kad jį atnaujinus – įmonė taptų labiau konkurencinga bei patys darbuotojai taptų labiau patenkintais, rodo tarptautinės tyrimų bendrovės „Ipsos MORI“ atlikta apklausa.
Tyrimo rezultatai parodė, kad 34 proc. apklaustų lietuvių, dirbančių SVV įmonėse (turinčiose mažiau nei 250 darbuotojų), įsitikinę, jog jų darbovietės naudoja atgyvenusią IT įrangą. Didžioji jų dauguma (69 proc.) nurodė, kad turi dirbti su 5-10 metų senumo kompiuteriais bei 65 proc. teigė, kad darbui negauna išmaniųjų telefonų ar planšetinių kompiuterių. Daugiau nei pusė (52 proc.), nurodžiusių, jog jų bendrovės IT ūkis atgyvenęs, teigė, kad dirba su senesne nei 5 metų operacine sistema, o 37 proc. pastebėjo, kad darbui svarbių dokumentų negali pasiekti už bendrovės ribų.
Beveik pusė apklaustų Lietuvos SVV darbuotojų mano, kad modernesnis IT ūkis padidintų jų darbovietės konkurencingumą rinkoje. Taip nurodė 46 proc. tyrimų dalyvių. Be to, mūsų šalies gyventojai (79 proc. apklaustųjų), palyginti su kitomis apklausoje dalyvavusiomis šalimis, yra vieni labiausiai sutinkančių, kad būtent mobiliosios technologijos jų darbą padarytų efektyvesniu.
Apklausoje dalyvavę Lietuvos gyventojai mano, kad modernizavus darbovietės IT ūkį, padidės jų (46 proc.) ir klientų (27 proc.) pasitenkinimas, pagerės klientų aptarnavimas (39 proc.), padidės produktyvumas (39 proc.), patobulės vidinė komunikacija (33 proc.) bei kritinė informacija darbui taps sparčiau pasiekiama (35 proc.).
„Situacija nedžiugina – sena ir atgyvenusi IT bazė apsunkina darbus ne tik todėl, kad viskas veikia lėčiau, bet ir bendrovėms kyla nemenka saugumo rizika. Kuo senesnė programinė įranga – tuo didesnė tikimybė, kad joje daugiau spragų. Galiausia tokios bendrovės negali išnaudoti modernių lankstaus darbo principų – įmonės komandos neturi galimybės kokybiškai darbuotis bei pasiekti ir redaguoti reikalingus dokumentus iš namų ar kitos nuo biuro nutolusios vietos“, – bendrovės „Microsoft Lietuva" pranešime cituojamas generalinis direktorius Kristijonas Kaikaris.
Pranešama, kad „Ipsos MORI" kovo mėnesį „Microsoft" užsakymu apklausė SVV įmonių darbuotojus Austrijoje, Čekijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Ispanijoje bei Ukrainoje.