• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus ekonominei krizei, plūstelėjusi emigracijos banga iš Lietuvos gerokai apmažino gyventojų skaičių (jis kur kas mažesnis nei simboliniai dainose apdainuoti trys milijonai), bet grasinasi smogti pilna jėga ateityje – per gimstančią ir augančią jaunąją kartą.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos sociologai buvo šokiruoti, kai išsiaiškino, kad pastaraisiais metais apie 16 procentų vaikų gimė ne Lietuvoje. Pavyzdžiui, vien pernai 558 kūdikiai gimė Alytaus mieste, 130 iš jų, t. y. net 23,3 procentai gimė užsienyje.

REKLAMA

Anot Alytaus Civilinės metrikacijos biuro vadovės Birutės Valūnienės, dauguma Alytuje registruotų vaikų gimė Jungtinėje Karalystėje, Airijoje ir Norvegijoje.

Vilniaus Civilinės metrikacijos biure užregistruoti 9938 kūdikiai, net 3218 (32,38 proc.) iš jų gimė už Lietuvos ribų. Toks didelis užsienyje gimusių ir Vilniuje registruotų kūdikių skaičius yra todėl, kad vaikų tėvai nebūtinai yra Vilniaus miesto gyventojai, o vaikų gimimas vis vien turi būti registruotas ir tai padaroma sostinėje.

REKLAMA
REKLAMA

Iš viso Lietuvos gyventojų registro tarnyboje prie Vidaus reikalų ministerijos įregistruoti 36.596 kūdikiai, gimę 2012 m. Ir netgi 3500 jų gimė užsienyje.

Darbo ir socialinių tyrimų instituto vadovas Boguslavas Gruževskis sako, kad tai, jog mokyklinio amžiaus vaikai ir paaugliai emigruoja kartu su tėvais, yra daug skausmingesnė realybė už tai, kad nemažas vaikų skaičius gimsta užsienyje.

„Išvykę vaikai ir paaugliai perpranta svečios šalies kultūrą, perima papročius ir tada yra didelė tikimybė, kad jų socialiniai ir kultūriniai ryšiai su tėvyne susilpnės“, – įsitikinęs mokslininkas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų