Toks rezultatas buvo antras visoje Europos Sąjungoje (ES). Lietuvą pagal šį rodiklį lenkė tik Graikija.
Tačiau net esant situacijai, kai daug darbuotojų dirbo darbus, reikalaujančius žemesnės nei turima kvalifikacija, Lietuvoje, palyginti su kitomis ES šalimis, įgūdžių trūkumas buvo vienas didžiausių.
Paaiškėjo, kad beveik 20 proc. darbuotojų neturėjo pakankamai įgūdžių, reikalingų atliekamam darbui. Todėl iš dalies didelė aukštą išsilavinimą turinčių darbuotojų pasiūla nublanksta prieš darbo rinkoje trūkstamus konkrečius įgūdžius ir kompetencijas.
Europos šalių gyvenimo kokybės tyrimas taip pat atskleidė, kad Lietuva praktiškai pagal visus kriterijus velkasi ES šalių sąrašo antroje dalyje.
Atliekant tyrimą buvo apklausti 27-ių šalių gyventojai. Pagal pasitenkinimą gyvenimu savo šalyje lietuviai atsidūrė 20 vietoje.
Vertindami socialinę atskirtį, tautiečiai taip pat išreiškė pesimistines nuotaikas. Todėl iš 27 ES šalių Lietuva atsidūrė 19 vietoje. Lygiai tokią pat poziciją mūsų šalis užėmė ir vertinant socialinę veiklą.
Geriausi rezultatai pasiekti vertinant galimybę dalyvauti politiniame gyvenime ir pasitikėjimą žmonėmis. Pagal šiuos kriterijus Lietuva užėmė 18 vietą.
Gana silpnai mūsų tautiečiai įvertino savanoriškos veiklos galimybes ir perspektyvas Lietuvoje (atitinkamai 22 vieta iš 27).
Prasčiausiai lietuviai vertino pasitikėjimą visuomenės institucijomis. Pagal šį rodiklį Lietuva užėmė vos 24 vietą.