• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Natūralaus gimdymo metu sąrėmių skausmus taip pat galima palengvinti. Vienas veiksmingiausių būdų gimdymo procesui pagreitinti ir palengvinti – tinkama poza ir atsipalaidavimas. Tiesa, kokia padėtis patogiausia ir veiksmingiausia iš anksto pasakyti sunku. Ją turėtų pasirinkti pati gimdyvė, bandydama ir ieškodama jai priimtiniausio varianto.

REKLAMA
REKLAMA

Atsistojus

• Truputį pasilenkite į priekį, rankomis įsikibkite lovos krašto (stalo, kėdės atlošo) ir sukite ratus klubais. Tą patį galima daryti ant palangės pasidėjus pagalvę ir į ją atsirėmus galva. Kai kam labiau patinka taip daryti priklaupus ant vieno kelio.

REKLAMA

 

• Gerai, jei vyras ar kitas gimdymo pagalbininkas tuo metu masažuos juosmenį. Jei tokio pagalbininko nėra – moteris ir pati gali kumščiais spausti ir masažuoti duobutes, esančias virš sėdmenų, ties kryžkauliu. 

Atsisėdus

• Čia prireiks vyro (ar kito žmogaus, dalyvaujančio gimdyme) pagalbos. Atsisėskite ant kėdžių vienas priešais kitą. Jums geriau atsisėsti ant pačio kraštelio, plačiai išskėsti kojas ir pasilenkus viršutine korpuso dalimi atsigulti vyrui ant kelių. Taip pilvas „pakimba“ tarp kėdžių. Vyras tuo metu gali paimti teniso kamuoliuką ar obuolį ir paridinėti jį per jūsų nugarą ir kaklą – tai puikiai nuima įtampą.

REKLAMA
REKLAMA

 

• Atsisėskite ant kėdės kraštelio apsižergdama kėdę, t.y. kad veidu būtumėte atsisukusi į atlošą. Sėdmenys turėtų kuo labiau „pakibti“ ore, jūs atsiremiate į kėdės atlošą. Tokia poza tinka esant nestipriems sąrėmiams.

Klūpint

Atsistokite „šuniuko“ poza. Kojos plačiai išžergtos, nugara išlenkta, rankomis tvirtai remiatės į grindis. Visu kūnu siūbuokite ratu pirmyn-atgal. Nukaręs pilvas taip pat turėtų siūbuoti. Tokia poza padeda sustiprinti sąrėmius jei gimdymo procesas sulėtėja arba jei esate pavargusi ir norite, kad viskas vyktų šiek tiek greičiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ant lovos

Gimdymo skausmus galima palengvinti net ir neišlipant iš lovosAtsiklaupkite ant lovos, kojos žergtai. Ant blauzdų pasidėkite keletą pagalvių ir ant jų atsisėskite. Dabar pasistatykite pagalvių bokštelį po krūtine, užsikniaubkite ant jų ir atsipalaiduokite. Kuo labiau atsipalaiduos kūnas, tuo patogiau mažyliui bus slinkti gimdymo takais.

REKLAMA

 

Atsitūpus

Atsitūpkite, o kad lengviau būtų išsilaikyti ir nepavargtumėte, atsiloškite atgal ir alkūnėmis atsiremkite į lovą. Taip pat gerai būtų jei už jūsų nugaros sėdintis vyras laikytų jus už pažastų. Tupint šia poza kūdikis greitai ir lengvai juda link „išėjimo“.

Kaip kvėpuoti

Labai svarbu gimdymo metu tinkamai kvėpuoti. Pirma, tai padeda kūnui atsipalaiduoti ir neįtempti raumenų. Taip ir gimdos kaklelis greičiau atsiveria, ir kūdikiui netenka stabčioti keliaujant gimdymo takais. Antra, ne veltui gydytojai taisyklingą kvėpavimą vadina geriausia tarpvietės plyšimų profilaktika. 

REKLAMA

• Kvėpuokite giliai. Įkvėpkite per nosį – iškvėpkite per burną. Įkvėpimas ir iškvėpimas trunka vienodą laiko tarpą.

• Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite keliais trumpais iškvėpimais, tarsi pūstumėte žvakę (fu-fu-fu).

• Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite pūškuodama kaip garvežiukas (puch-puch-puch).

• Stipraus sąrėmio metu iškvėpkite su garsu: įkvepiate per nosį, iškvepiate ilgai ir tęsdama garsą a-a-a-u-u-u arba tiesiog ūkite, mykite.

• Jei jums priimtiniau, galite netgi padainuoti savo mėgstamą dainelę. Svarbiausia – kad ji būtų melodinga, su giliais įkvėpimais.

• Tarp sąrėmių, kad maksimaliai atsipalaiduotumėte ir pailsėtumėte, kvėpuokite lygiai, koncentruokitės į įkvėpimą ir iškvėpimą tarsi bandytumėte užmigti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų