• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Manoma, kad elektroninės cigaretės turi mažiau nuodų, nes nėra dervų ir smalkių, tačiau jos turi kitų sveikatai kenkiančių medžiagų, o nikotino perdozavimo tikimybė – labai didelė, teigia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos skyriaus vyriausioji specialistė Vida Leonienė.

REKLAMA
REKLAMA

Į LRT radiją paskambino klausytojas Jonas iš Kauno, kuris susidomėjęs elektroninėmis cigaretėmis.

REKLAMA

„Norėjau smulkiau sužinoti apie elektronines cigaretes. Įsigijau ir pradėjau daugiau domėtis. Vieni šneka, kad nuodų joje mažiau, kiti sako, tai blogiau nei paprasta cigaretė. Kaip yra iš tikrųjų?“ – teiraujasi Jonas.

Pirmosios elektroninės cigaretės buvo užpatentuotos palyginti neseniai, prieš dešimtmetį. Todėl jų ilgalaikio vartojimo pasekmės dar nėra pakankamai ištyrinėtos, teigia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos skyriaus vyriausioji specialistė V. Leonienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Manoma, kad jose tų pačių nuodingų medžiagų mažiau, nes nėra dervų, smalkių. Tačiau žinoma, kad elektroninėse cigaretėse randama įvairių medžiagų kenkiančių sveikatai“, – tvirtina specialistė.

Anot jos, elektroninių cigarečių vartotojai dažnai skundžiasi pakilusiu kraujospūdžiu, galvos skausmu ir svaigimu, nemiga, nerimu, nuovargiu, krūtinės skausmais, sausu kosuliu, pasunkėjusiu kvėpavimu, raumenų ir sąnarių skausmais, sutrikusiu virškinimu, išsausėjusia oda ir begale kitų nemalonių simptomų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu suprasti, kad elektroninių cigarečių skystyje dažniausiai yra nikotino, kuris sukelia priklausomybę. Taip pat vartojant elektronines cigaretes išlieka nikotino perdozavimo rizika, nes dažnai jos vartojamos netinkamai, tvirtina V. Leonienė.

REKLAMA

Pasak specialistės, ypač neramina tai, kad tik 0,5 proc. visų paauglių, girdėjusių apie elektronines cigaretes, žino, kad jų sudėtyje yra nikotino. „Nežinant apie nikotiną elektroninėse cigaretėse, jos gali būti vartojamos labai dažnai, per ilgai ir sukelti perdozavimą“, – sako V. Leonienė.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nėra atlikta jokių patikimų tyrimų, įrodančių, kad elektroninės cigaretės yra saugus ir efektyvus būdas mesti rūkyti.

„Vienintelis asmens sveikatai naudingas pasirinkimas yra iš viso nerūkyti“, – pažymi pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų