Kas antro Lietuvos didmiesčių gyventojo giminaičiai – emigrantai, ketvirtadienį skelbia savaitraštis „Veidas“.
Savaitraščio užsakymu skambučių centro „Fonitel“ atlikta 500 penkių didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų apklausa rodo, jog daugelis lietuvių tiesiogiai yra susidūrę su emigracijos problema. Į užsienį vykstantys ir gįžti neketinantys giminaičiai bei draugai – itin dažnas reiškinys ištuštėjusioje Lietuvoje.
Vis dėlto dauguma likusių Lietuvoje niekur trauktis nebeketina. Savo ateities su Lietuva nesieja ir planuoja išvykti gyventi į užsienį planuoja 13 proc. apklaustųjų.
Paklausti, kas galėtų sustabdyti masinę migraciją, beveik pusė respondentų pirmiausiai nurodė didesnius atlyginimus. Be to, jie norėtų matyti pasikeitusį darbdavių, valdininkų ir politikų požiūrį į paprastus žmones bei didesnes socialines garantijas.
Vos 6 proc. didžiųjų miestų gyventojų mano, jog kovoje su emigracija būtina skatinti patriotizmą. Pasak jų, būtent meilė Tėvynei keičia žmogaus vertybines orientacijas.
Apskritai emigrantų grįžimą į Lietuvą dauguma sieja su materialine gerove. Taip manė daugiau nei 80 proc. respondentų.
Šiek tiek daugiau nei 7 proc. apklaustųjų teigė, jog grįžimą skatintų įvairios lengvatos ir valstybės parama grįžtantiems. Apie 2 proc. apklaustųjų nurodė, jog valdžios pastangos skatinti emigrantų grįžimą neturės jokios įtakos, rašo „Veidas“.