• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Populiarėjant išmaniesiems telefonams, išaugo ir vidutinės žalos dydis mobiliųjų telefonų vagystės atveju. Beveik pusė visų pavogtų telefonų dingsta iš nepilnamečių rankų, o plėšikai vis dažniau griebiasi smurto, pažymi draudikai.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, per pirmus penkis šių metų mėnesius vien Vilniaus apskrityje buvo pavogti 1103 mobiliojo ryšio telefonai. Net penktadalį – 199 atvejus – šių vagysčių sudaro plėšimai, kai buvo panaudotas smurtas.

REKLAMA

Remiantis draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ statistika, beveik kas antras mobilusis telefonas atimamas iš vaiko. Šiais metais mobiliųjų telefonų vagys vidutiniškai padarė apie 850 litų žalą – beveik 50 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, kai vidutinė žala siekė 570 litų. Klientai telefonus atgauna retais atvejais.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos pareigūnų patirtis rodo, kad plėšimų aplinkybės dažnai būna labai panašios: nusikaltėliai savo aukų tyko iš ryto, žmonėms vykstant į darbą, ir vakarais, grįžtant namo. Didesnė tikimybė netekti mobiliojo telefono gresia ir vėlyvą vakarą atokesnėse miesto vietose. Auka užklumpama netikėtai, dažniausiai iš nugaros. Prireikus, žmogus pastumiamas, pargriaunamas ir pan. Kai plėšikams nebesipriešinama, jie kuo greičiau atima vertingus daiktus ir nedelsdami pasišalina.

Laiptinėse ir liftuose vagys aukų tyko nepriklausomai nuo paros laiko. Taip pat į mobiliuosius telefonus kėsinamasi prekybos centruose, poilsio namuose, kavinėse, baruose – vagišius vilioja viešos vietos, kur yra didesnis žmonių srautas. Neretai mobilieji telefonai pavagiami ir kartu su kitu namų turtu, plėšiant butus ar namus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų