Sužadėtuvių žiedas yra meilės ir įsipareigojimo santykiuose simbolis ir dažniausiai yra laikomas santuokos pažadu. Tradiciškai žiedą moteriai dovanoja vyras, siūlydamas susituokti. JAV, Kanadoje ir Didžiojoje Britanijoje jis įprastai mūvimas ant kairės rankos bevardžio piršto, o Lenkijoje sužadėtuvių ir vestuvinis žiedai tradiciškai nešiojami ant dešinės rankos.
Turkijoje sužadėtuvių žiedas nešiojamas ant dešinės rankos iki vestuvių dienos, kai kartu su vestuviniu žiedu pasislenka į kairę. Kai kuriose Pietų Amerikos šalyse, pavyzdžiui, Brazilijoje ir Argentinoje, tiek vyrai, tiek moterys ant dešinės rankos nešioja paprastą auksinį arba sidabrinį žiedą kaip sužadėtuvių simbolį, kuris po santuokos perkeliama į kairę ranką.
Lietuvoje vyrauja dešinės rankos bevardis pirštas, tačiau vis daugiau žmonių renkasi kairę. Tai lemia didesnis domėjimasis vakarų šalių kultūra, mišrios šeimos ir panašios priežastys.
Kiek tradiciškai išleidžiama sužadėtuvių žiedui?
Tradiciškai tikimasi, kad sužadėtuvių žiedui bus išleista maždaug pustrečio mėnesio atlyginimo, tačiau daugeliui žmonių tokia suma gali būti pirmoji kliūtis. Daugelis specialistų siūlo tą dviejų mėnesių taisyklę, dėl kurios žmonės patiria daug streso, pamiršti, nes ją iš tikrųjų sukūrė deimantų rinkodaros specialistai.
Realybėje geriausia atsižvelgti į savo partnerio lūkesčius ir pamatuoti juos su savo realia finansine padėtimi, nes įsigyjant tą „svajonių žiedą“ neturėtumėte įbristi į neįsivaizduojamo dydžio skolas.
Kaip nuspręsti, kiek išleisti?
Yra keletas veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant žiedą: tai yra jūsų dabartinės pajamos, dabartinės išlaidos, santaupos, skolos, ateities uždarbio potencialas.
Taip pat protinga iš anksto apžiūrėti pasiūlymas – vien todėl, kad tai sužadėtuvių žiedas, dar nereiškia, kad negalite ieškoti nuolaidų ar pigesnių variantų. Taip pat atminkite, kad vienas žiedas su vienu akmeniu dažnai gali būti pigesnis nei žiedas su daugybe mažesnių akmenėlių, rašo portalas thesun.co.uk.
Kas yra „4C“ arba deimanto vertinimo kriterijai?
Pasak juvelyro Ernesto Joneso, deimantų vertę, retumą ir grožį lemia veiksniai, paprastai žinomi kaip 4C. Šitie yra:
- Spalva;
- Aiškumas;
- Karatas;
- Forma.
Deimantų spalva natūraliai skiriasi, o dauguma jų rinkoje parduodama beveik bespalvių. Naudojant GIA (Amerikos gemologijos instituto) spalvų skalę, deimantai klasifikuojami nuo D, mažiausiai spalvos turintys, per visą abėcėlę iki Z, šviesiai geltonos spalvos deimantai. Tikrai bespalviai deimantai (D) vertinami dėl jų retumo. Keičiantis mados tendencijoms, spalvoti deimantai tampa vis populiaresni ir vertingesni.
Aiškumo skalė mums primena, kad deimantai gana dažnai turi natūralių trūkumų ir retai būna tobuli. Jie yra žinomi kaip gamtos stebuklai ir gali atrodyti kaip maži kristalai, debesys ar plunksnos.
Yra dvi pagrindinės institucijos, kurios nustato šias aiškumo skales – GIA (Amerikos gemologijos institutas) ir CIBJO (Tarptautinė juvelyrinių dirbinių sidabro ir deimantų konfederacija). Deimantai matuojami karatais, atsižvelgiant į svorį, o ne į dydį. Didesnio dydžio karatų svareliai yra retesni ir brangesni, o karatai suskirstomi į taškus, kur 100 taškų yra lygus vienam karatui.
- ½ karato deimantas – 50 taškų arba 0,50 karatų deimantas
- ¼ karatų deimantas – 25 taškų arba 0,25 karatų deimantas
Kai ant papuošalo, pavyzdžiui, ant žiedo, yra daugiau nei vienas deimantas, akmenys sveriami kartu, o ne atskirai. Svoris karatais neatspindi deimanto dydžio, todėl akmuo gali atrodyti didesnis, bet sverti mažiau. Deimanto forma kartais laikomas svarbiausiu veiksniu, į kurį reikia atsižvelgti, nes čia yra svarbus blizgesys.
Kokios yra deimantinio žiedo alternatyvos?
Kartais mieliau mylimam žmogui padovanoti prasmingą žiedą, o ne ką nors brangaus. Šeimos palikimas visada yra puikus pasirinkimas ir užtikrins, kad jūsų partneris jaustųsi jūsų šeimos dalimi. Arba galima rinktis kitą akmenį, pavyzdžiui, įvairiaspalvius akmenis. Jei vis tiek norite deimantų per daug neištuštindami piniginės, rinkitės dirbtinį deimantą, žinomą kaip kubinis cirkonis, tačiau įsitikinkite, kad jūsų partneris tai visiškai supranta.
Tiems, kurie turi airiškų šaknų, Claddagh žiedas yra puikus pasirinkimas, nes jis simbolizuoja draugystę, meilę ir ištikimybę ir buvo naudojamas kaip sužadėtuvių žiedai viduramžiais ir Renesanso laikais.