Į svečius pas artimus gimines iš Vilniaus atvykusiai jaunai šeimai su septynių mėnesių kūdikiu netikėtai teko apsilankyti Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje – mažyliui staiga šoktelėjo temperatūra.
Tėvus nustebino medikų abejingumas karščiuojančiam vaikui. Pasak jų, Panevėžio medikai nesugebėjo nustatyti vaiko ligos, atsisakė atlikti kraujo tyrimą ir, neskyrę vaistų, išleido gydytis į namus. Kad kūdikis serga tridiene karštine, nustatė Vilniaus Santariškių ligoninės medikai.
Laukė visą valandą
Į „Sekundės“ redakciją užsukusi panevėžietė Marija S. (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi) papasakojo, kad per Velykas pasisvečiuoti atvažiavo dukra su vyru ir anūkėliu Kristijonu. Močiutė sakė, kad 7 mėnesių kūdikis pradėjo karščiuoti ir kovo 31-osios vakarą jį apžiūrėjo ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vaikų gydytoja Nijolė Brazaitienė. „Anūkėlis karščiuoti pradėjo šeštadienį, kovo 30 dieną.
Temperatūra šoktelėjo iki 39 laipsnių. Vaikui sugirdyti vaistai buvo veiksmingi, bet kitą dieną, kovo 31-ąją, temperatūra vėl šoktelėjo iki 39 laipsnių. Vakare dukra su vyru nusprendė: reikia vaikelį vežti į ligoninę, juk galimos visokios komplikacijos“, – pasakojo ponia Marija.
Pasak panevėžietės, sekmadienį Kristijonas į ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių buvo atvežtas apie 19 valandą.
„Su vaiku ant rankų prie gydytojos kabineto tėvai pralaukė visą valandą. Gydytoja vis priimdavo kitus – vėliau užsiregistravusius pacientus. Tik po valandos buvo susigriebta, kad registracijos kortelė kažkur nusimetusi. Mažylį apžiūrėjusi gydytoja N. Brazaitienė tėvams pasakė, kad gal vaikas turi virškinimo problemų ir gerklytė truputį paraudusi. Kai dukra paprašė padaryti kraujo tyrimą, gydytoja pareiškė, kad bendras kraujo tyrimas ligos neparodys, o imti kraujo iš venos – labai ilga procedūra. Liepė važiuoti namo, nors nepaaiškino, kas yra vaikui, kodėl jis karščiuoja“, – stebėjosi medikės apžiūra Marija S.
Ligą nustatė vilniečiai
Susinervinusi moteris papasakojo, kad tėvai karščiuojantį kūdikį pirmadienį, balandžio 1 dieną, išsivežė į Vilnių. „Grįžę į namus, anūką vaikai nuvežė į Santariškių ligoninę. Ten dvi gydytojos vaikutį, nes jam tik septyni mėnesiai, apžiūrėjo. Buvo atlikti bendri kraujo tyrimai ir medikai per 10 minučių pasakė, kad Kristijonui tridienė karštinė. Dar perspėjo, kad jį išbers.
Taip ir buvo. Niekaip nesuprantu, kodėl panevėžiečiai medikai atmestinai atliko savo pareigą. Pasigedome elementaraus dėmesio ir tvarkos. Juolab kad į medikus kreiptasi dėl stipriai karščiuojančio vaiko“, – sakė Marija S. ir pareiškė, kad iš gydytojų tikėjosi daugiau dėmesio. Medikė patyrusi
Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėja Jolanta Vokietienė griežtai atmetė kaltinimus sekmadienį budėjusiai vaikų ligų gydytojai N. Brazaitienei. „Ji patyrusi medikė ir tikrai reikiamai apžiūrėjo vaiką.
Negaliu atsakyti, kodėl tėvai su 7 mėnesių kūdikiu prasėdėjo prie gydytojos kabineto truputį daugiau kaip valandą.
Registracijos kortelėje medicinos seselė pažymėjo, kad vaikas užregistruotas 19.03 val., o gydytoja apžiūrėjo 20.10 val. Tiesa, vaikui buvo nustatyta ne 39 laipsnių temperatūra, bet 38,3. Gydytoja kortelėje pažymėjo: virusinė infekcija ir paskyrė gydymą namuose. Tėvams liepė vaiką stebėti, o jei bus blogiau, kreiptis į medikus“, – apibūdino J. Vokietienė įvykusią situaciją ligoninėje.
Gyvybei pavojus negrėsė
Pasak Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjos, situaciją, kurią įširdę tėvai ir mažojo Kristijono seneliai pavadino elementaria netvarka, pablogino šventinės dienos. „Per Velykas Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje buvo apie 900 lankytojų. Pirmiausia medikai apžiūri tuos, kurių gyvybei gresia pavojus. Be to, blogai, kad švenčių dienomis nedirba šeimos gydytojai. Ligoninės priimamajame tada padaugėja ligonių ir gydytojams tenka vikriai suktis. Tokiomis dienomis įtampa didžiulė, visi nervingi. Suprantu karščiuojančio vaiko tėvus, tačiau juk kūdikio gyvybei pavojus negrėsė. Kita vertus, tridienė karštinė nustatoma tik tada, kai vaiką išberia. Jokie tyrimai tos ligos nerodo.
Be to, bėrimų atsiranda po trijų parų. Manau, kad mažajam ligoniukui taip ir buvo – trečią dieną jį išbėrė ir pasirodė, kokia liga serga“, pareiškė J. Vokietienė ir dar kartą pabrėžė, esą gydytoja N. Brazaitienė savo darbą atliko kaip pridera: „Kol vaiko neišberia, nei Vašingtono, nei Niujorko, nei Panevėžio medikai ligos nustatyti negali“, – tvirtino medikė.