Lietuvos įkalinimo įstaigų vadovai nesupranta, kam nuteistiesiems rodyti karstą su kaulais.
"Dar neteko girdėti tokio absurdo. Aš griežtai atsiriboju nuo to. Neleisiu, kad palaikai atkeliautų į Lukiškes. Juk tai - kalėjimas", - kategorišką nuomonę apie planuotą šventosios Teresės relikvijų kelionę į Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą pareiškė šios įstaigos direktoriaus pavaduotojas Jonas Malaškevičius.
Pasak dienraščio "Lietuvos rytas", gegužės 18-ąją į Vilniaus arkivyskupiją specialiame karste atkeliaus bažnyčios mokytoja vadinamos šventosios Šv.Kūdikėlio Jėzaus Teresės palaikai. Prie karsto jau meldėsi milijonai viso pasaulio tikinčiųjų.
Karstas su palaikais turėjo trumpam užsukti ne tik į Lukiškes, bet ir į Vilniaus 2-uosius pataisos namus.
"Nelabai man tie dalykai patinka. Geriau jau nueiti į bažnyčią pasimelsti. Bet jei dvasininkai nori - tegu", - palaikų apsilankymui Vilniaus 2-uosiuose pataisos namuose nusileido šios įkalinimo įstaigos vadovas Alvydas Maknickas.
Karstas su relikvijomis taip pat stovės ir Arkikatedroje bazilikoje, Bernardinų, Šv.Ignoto, Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčiose, Šv.Jono kongregacijos vienuolyne, Santariškių klinikose ir Vilniaus universiteto Onkologijos institute.
Paklaustas, kam reikėjo į šventosios Teresės relikvijų lankymosi tvarkaraštį įtraukti įkalinimo įstaigas, vienas šio renginio organizatorių kunigas Kastytis Šulčius tvirtino, kad taip pasielgti skatino vienas Teresės biografijos faktas.
Pasakojama, jog Teresė norėjo, kad atsiverstų vienas nuteistas mirti kalinys. Prieš bausmės vykdymą jis iš tiesų paprašė leisti pabučiuoti kryžių. Be to, Airijoje šios šventosios palaikai taip pat buvo vežami į moterų kalėjimą.
Teresė gyveno vos 24 metus. Šios bažnyčios mokytojos relikvijos nuo 1994-ųjų po pasaulį keliauja specialiame 132 kilogramų relikvijoriuje - karste.
19 amžiaus antroje pusėje gyvenusi vienuolė karmelitė, kurios tikrasis vardas Teresė Marten, - viena populiariausių šventųjų.