Moters ir vaiko klinikos direktorius akušeris-ginekologas dr. Linas Rovas pastebi, jog ne tik alinantis karštis, bet ir pats nėštumas moters organizmui suteikia didesnio krūvio, ypač apsunkinama kardiovaskulinė sistema – širdies ir kraujagyslių funkcija.
Užsitęsę karščiai tampa grėsme, kai ištinka dehidratacija, kurios vengdamos nėščios moterys turi gerti daugiau skysčių. Pasak Nėštumo patologijos skyriaus vedėjo akušerio-ginekologo Alvydo Domarko, atsigaivinti vien paprastu vandentiekio vandeniu nepakanka, nes taip dar labiau išplaunami elektrolitai, kurie yra būtini žmogaus organizmui. Svarbiausi jų - magnis, kalcis, fosforas, chloras, kalcis, natris. Jie aptinkami kraujyje ir kituose skysčiuose.
Nėščiosios, atvykusios į skyrių dėl tinstančių audinių, vangumo, sutrikusio širdies ritmo, padidėjusio jautrumo, dirglumo yra specialiai tiriamos. Jei diagnozuojamas elektrolitų disbalansas, nėščiosios guldomos į Nėštumo patologijos skyriaus Dienos stacionarą.
Kad būsimos mamos išvengtų elektrolitų disbalanso, jos turėtų troškulį malšinti vandeniu, prisodrintu mineralų. Gydytojai primena, kad karščių metu kūdikio besilaukiančios moterys turi ypač saugotis tiesioginių saulės spindulių, galimo šilumos smūgio, tad daugiau laiko reikia leisti gerai vėdinamose vėsiose patalpose. „Džiugina, kai nėščiosios vaikšto su mineralinio vandens buteliukais, kai dėvi galvos apdangalus“, - sako akušeris-ginekologas A. Domarkas.
Paplūdimyje kūdikio besilaukiančioms mamoms patariama vengti įdegio, tačiau mėgautis vandens voniomis gydytojas rekomenduoja. Tik pataria pasidomėti, kad upės, ežero ar jūros vanduo nebūtų užterštas.
Parengė Lina Abromavičienė