Maždaug 340 tūkstančių moterų Britanijoje per metus gaus maždaug 156 svarais mažesnes motinystės išmokas, jei Vyriausybė ryšis įvesti planuojamus pašalpų įšaldymus. Kritikai šį valdžios veiksmą vadina „mamyčių mokesčio“ įvedimu, rašo MailOnline.
Planuojamos koalicijos reformos – apriboti pašalpų didėjimą ne daugiau nei 1 procentu per metus – poveikio vertinimo ataskaita atskleidė, kad naujos motinos kas savaitę gaus 4 svarais mažesnę paramą nei iki šiol.
Praeityje motinystės išmoka, moterims mokama iki 39 savaičių, buvo padidinta ir susieta su infliacijos lygiu, kuris nustatomas vartojimo prekių indeksu.
Tačiau kai kurie konservatorių partijai atstovaujantys parlamentarai yra susirūpinę, kad pašalpų ribojimas neigiamai paveiks motinystę ir tėvystę apskritai bei nusiųs „klaidingą žinutę“ apie Vyriausybės požiūrį į šeimą.
1 procento limitas bus taip pat nustatytas tėvystės, įvaikinimo išmokoms ir motinystės pašalpai (angl. maternity allowance), kuri skiriama toms moterims, kurioms negali būti mokama motinystės išmoka (maternity pay).
Darbo ir pensijų ministerijos sekretorius Iainas Duncanas Smithas pareiškė, kad reforma būtina tam, kad padėtų valstybei tvarkytis su dideliu biudžeto deficitu.