• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Profesionali vizažistė Karolina Tarasevič turi įkūrusi savo grožio studiją. 23-ejų mergina veda kursus moterims, norinčioms pačioms išmokti daryti tobulą makiažą. Mokytis pas Karoliną laukia eilėmis! Pasak vizažistės, kai moteris jaučiasi graži, ji labiau pasitiki savimi. O savimi pasitikintys žmonės gali daugiau pasiekti.

REKLAMA
REKLAMA

DOSJĖ

Gimė 1987 m. balandžio 9 d. Vilniuje

Išsilavinimas: Vilniaus pedagoginiame universitete įgijo psichologijos bakalaurą. Bogomolovo mokykloje baigė profesionalaus įvaizdžio dizainą. Vilniaus dailės akademijoje studijavo kostiumo dizainą.

REKLAMA

Šiuo metu studijuoja įvaizdžio dizainą.

Veikla:


  • Dalyvavo įvairiuose seminaruose, tobulinimosi kursuose, parodose ir festivaliuose. Vienas jų - grožio festivalis “Nevskije berega” Sankt Peterburge.

  • I vieta TV laidos “Grožis ir estetika” makiažo konkurse “1950-ujų metų makiažas”.

  • Nuo 2010 metų portalo apievestuves.lt grožio ekspertė.

  • Nuo 2009-ųjų Lietuvos grožio profesionalų asociacijos narė.




- Kaip pomėgis dažytis išsirutuliojo į tavo profesiją?

REKLAMA
REKLAMA

- Nuo mažų dienų mėgau tapyti. Dailė buvo viena mėgstamiausių pamokų. Lėlėms modeliuodavau ir siūdavau sukneles. Nuo 15 metų pradėjau eksperimentuoti su makiažu. Dieną nesidažydavau, bet vakare, prieš eidama miegoti, pasiimdavau mamos dažus ir darydavausi makiažą. Vieną akį padažydavau vienaip, kitą - kitaip. Bandžiau surasti įdomiausius makiažo variantus. Po to viską nusivalydavau, kitą vakarą vėl eksperimentuodavau. Man atrodė, kad visos jaunos panelės taip darydavo. Tačiau, ko gero, ne visas traukė nuo mažų dienų įminti makiažo paslaptį. Vėliau paprašyta pradėjau daryti makiažą savo draugėms, kurios eidavo į pasimatymus. Beje, jų pasimatymai būdavo labai vykę. (Šypsosi.) Baigusi mokyklą galvojau studijuoti dizainą, norėjau tapti drabužių dizainere arba mokytis makiažo meno. Tačiau pasirinkau psichologiją. Tiesa, tuo pat metu baigiau ir makiažo mokyklą, pradėjau dirbti vizažiste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Kiek žinau, 18 metų jau ruošdavai modelius fotosesijoms?

- Baigusi psichologijos studijas pradėjau studijuoti drabužių dizainą, taip pat studijuoju įvaizdžio dizainą. Tačiau nutraukiau drabužių dizaino mokslus, nes nebespėjau dirbti. Su kiekviena diena augo darbo krūvis, idėjos. Galva plyšta nuo visokiausių sumanymų. (Šypsosi.) Per gimtadienį draugai man linkėjo dar daugiau idėjų, o aš jiems atsakiau: “Prašau, tik nelinkėkite man daugiau idėjų, nes jau baigiu išprotėti.” (Juokiasi.) Šiuo metu išgyvenu didžiulį kūrybinį įkvėpimą. Tiesa, palyginti su savo siekiais, dabar aš beveik nieko nedarau.

REKLAMA

- Papasakok, ką veiki be to, kad turi savo studiją.

- Vedu makiažo kursus moterims, kurios nori išmokti pasidaryti gražų makiažą.

- O ką čia mokytis? Perbraukei blakstienas tušu, pasiryškinai lūpas, ir gana!

- Labai daug moterų nori išmokti pasidaryti sau kokybišką makiažą. Tiesą sakant, tokių norinčiųjų - eilės. Moterys laukia, kol pabaigsiu kursus trims grupėms ir po mėnesio pradėsiu formuoti naujas. Man ir pačiai buvo staigmena, kad bus tokia didelė paklausa moterų, norinčių išmokti gražiai pasidažyti.

REKLAMA

- Kaip vizažistė turėtum sutikti, jog daug prisidažiusi moteris nebūtinai atrodys gražiai?

- Aišku, nereikia persistengti. Tačiau jei ryškus makiažas atliktas taisyklingai, moteris atrodys gražiai. Vulgariai ir “neskaniai” gali atrodyti nesuderintos spalvos. Kursuose moteris būtent to ir mokau. Pavyzdžiui, kaip su trimis makiažo priemonėmis galima greitai pasidaryti tobulą dieninį makiažą. Juk makiažas skirtas tam, kad paslėptų moters trūkumus ir pabrėžtų natūralų grožį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažantis nereikia persistengti. Kai moteris jaučiasi graži, ji labiau pasitiki savimi. O savimi pasitikintys žmonės gali daugiau pasiekti. Tai atrodo lyg ir smulkmena, tačiau psichologiškai žmonėms tai padeda.

- Ar nekilo noras kada prieiti prie moters ir perspėti dėl nuvarvėjusio tušo ar į lūpų kraštelius subėgusių lūpų dažų?

REKLAMA

- Niekada taip nesu pasielgusi. Manau, kad neetiška žmonėms priekaištauti ar juos kritikuoti. Viską reikia pateikti savo pavyzdžiu. Jei žmonėms patinka, ką tu darai, jie ir patys norės sekti tavimi. Dažnai sulaukiu komplimentų iš dailiosios lyties atstovių.

REKLAMA

- O kaipgi vyrai, dėl kurių mes gražinamės? Juk jie sutinka pagal išvaizdą...

- Vien išvaizda vyro niekada nesužavėsi. Reikia spinduliuoti iš vidaus, būti įdomiai pašnekovei. Žinoma, kiekvieno vyro skonis unikalus. Tačiau išanalizavus vyrų psichologiją galima nuspėti, koks moters tipažas patinka daugumai. Jei moters motyvacija - patraukti vyro dėmesį tik išvaizda.



- Pasakyk kaip vizažistė, ar tikrai moterims reikia vaikytis makiažo tendencijų?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Niekada jų nesivaikau. Aišku, kadangi dirbu grožio ir mados pasaulyje, vis tiek pasiimu sau kas tinka ir patinka. Jei moteriai tinka, tendencijas galima pritaikyti. Bet ar verta būti madingai, jei toks makiažo stilius visiškai netinka? Įvairios kosmetikos kompanijos pristato skirtingas kosmetikos tendencijas. Tačiau labiausiai populiarus natūralus įvaizdis ir šeštojo dešimtmečio makiažas.

REKLAMA

- Ką tai reiškia?

- Sveika, lygi, matinė oda, sumodeliuotas veidas. Lyg ir kosmetikos yra ant veido, bet jis atrodo natūraliai. Moteris turi sulaukti komplimentų: “Kaip gražiai atrodai”, “Kokia pailsėjusi ar išsimiegojusi”! O ne “koks gražus tavo makiažas”. Į akis makiažas neturi kristi.



- Ar nebūna keblumų dirbant su moterimis? Juk sunku tokiai įsitikinusiai savo teisumu įrodyti, kad jai, pavyzdžiui, labiau tinka žalias akių pieštukas, o ne juodas?

- Ypač su vyresnėmis moterimis, kurios visą gyvenimą dažėsi pagal save ir yra įpratusios save veidrodyje matyti vienokią. Bet jei pasiūlai pakeisti makiažą argumentuotai, po truputėlį ją pripratini prie tokio vaizdo, galima prieiti kompromisų.



Parengė Edita MAŽELYTĖ.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų