Birželio 26 d. 15 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune (K. Donelaičio g. 64) vyks leidinio „Felikso Vaitkaus skrydis per Atlantą“, skirto 100-ioms transatlantinio lakūno gimimo metinėms paminėti, pristatymas. Taip pat bus demonstruojamas Jono Čepo ir Stasio Dargio dokumentinis filmas „Atlanto nugalėtojui Feliksui Vaitkui – 100“.
Renginyje dalyvaus Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų, Kauno miesto savivaldybės, Karo muziejaus, Lietuvos aviacijos muziejaus atstovai, kiti svečiai.
„... Transatlantinis lakūnas didįjį skrydį atliko dvejais metais vėliau už garsiuosius lakūnus Steponą Darių ir Stasį Girėną, kuriems paskirta šimtai straipsnių, išleista daug knygų ir albumų. F. Vaitkaus skrydis taip pat labai svarbus, tačiau lietuvių literatūroje ir aviacijos istorijoje atspindėtas žymiai blankiau. Jis buvo šeštasis lakūnas, vienas perskridęs Atlanto vandenyną ir vienintelis, kuriam pavyko tai padaryti nepalankiomis skrydžiui sąlygomis 1935 m.,“ – rašoma leidinio įvade.
Po nesėkmingo nusileidimo Airijoje į Lietuvą atvykusį F. Vaitkų lietuvių tauta sutiko labai nuoširdžiai. To meto spauda mirgėte mirgėjo reportažais ir didvyrio nuotraukomis. Tačiau vėliau F. Vaitkus buvo nepelnytai užmirštas. Sovietiniais metais oficialiojoje spaudoje apie F. Vaitkų mažai buvo rašoma, nes jis Antrojo pasaulinio karo ir pokario metais tarnavo JAV karinėse oro pajėgose.
Čikagoje gyvenantis lietuvis lakūnas Edmundas Jasiūnas surinko ir susistemino istorinę medžiagą apie F.Vaitkaus pasiruošimą transatlantiniam skrydžiui, jo viešnagę Lietuvoje, tarnybą JAV karinėse oro pajėgose ir tolimesnį likimą. 1986 m. Čikagoje buvo išleistas E. Jasiūno albumas „The Second Trasatlantic Flight“ („Antrasis transatlantinis skrydis“). Tai pirmasis ir išsamiausias leidinys, skirtas F. Vaitkaus skrydžiui per Atlantą. 1997 m. E. Jasiūnas istorinę medžiagą apie transatlantinį lakūną, sukomplektuotą vienuolikoje tomų, padovanojo Vytauto Didžiojo karo muziejui. Studijuojant šiame archyve sukauptus dokumentus kilo mintis parašyti leidinį, skirtą transatlantinio lakūno F. Vaitkaus 100-osioms gimimo metinėms. Buvo peržiūrėti ir panaudoti Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkiniuose esantys dokumentai ir fotonuotraukos. Remtasi iš F. Vaikaus sūnaus Pilypo, gyvenančio JAV, gauta istorinė medžiaga, kuri saugoma Lietuvos aviacijos muziejaus archyve.
Leidinio „Felikso Vaitkaus skrydis per Atlantą“ autorė – Karo muziejaus Karybos istorijos (1795-1940) skyriaus vedėja Dalė Naujalienė, recenzavo pulkininkas leitenantas dr. Gintautas Surgailis.