Spalio 23 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune bus pristatomas Balio Buračo (1897–1972) nuotraukų albumas „Miestai ir miesteliai Balio Buračo akimis. XX a. 3–4 dešimtmetis“.
Yra išlikę apie 10 tūkst. B. Buračo negatyvų. Pačiam kraštotyrininkui pageidaujant, visi jie yra saugomi Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Muziejus, leisdamas pirmą B. Buračo nuotraukų albumą, kaip išeities tašką neatsitiktinai pasirinko fotografo išvaikščiotas vietas – jo numylėtus miestelius.
Balys Buračas – vienas iš Lietuvos fotografijos pradininkų. Liaudies meno rinkėjas. Plataus akiračio kraštotyrininkas, pagrindiniu objektu pasirinkęs etnografinę temą. Mokytojas. Iškilus kultūros veikėjas, pusšimtį metų keliavęs po gimtąjį kraštą su fotoaparatu rankose ir užfiksavęs kone visą etnografinę Lietuvą. Didžiausias B. Buračo nuopelnas tas, kad jis išgelbėjo ne vieną tūkstantį vakarykštės Lietuvos vaizdų, pasmerktų nugrimzti į nesugrąžinamą praeitį. Šiam darbui jis paaukojo ištisus dešimtmečius – visą savo gyvenimą. Kad praeitis gyventų mumyse...
Renginyje apie albumą „Miestai ir miesteliai Balio Buračo akimis. XX a. 3–4 dešimtmetis“ pristatys jo sudarytoja, Karo muziejaus Fondų apskaitos ir apsaugos skyriaus vyriausioji muziejininkė Danutė Tamošaitienė, prisiminimais apie Balį Buračą pasidalins architektas prof. Jonas Minkevičius, bus rodoma dokumentinio filmo apie B. Buračą ištrauka, dainuos Vytauto Didžiojo universiteto folkloro ansamblis „Linago“.