Pasak eksperto, ši gyvenvietė okupantams turi daugiau politinės nei strateginės reikšmės, todėl Ukrainos pajėgoms atkovojus miestą Rusijos visuomenei kils daug klausimų, kodėl Kyjivui prilyginamos svarbos miestas galėjo išslysti iš Kremliaus rankų.
„Okupacinėms pajėgoms praradus šį miestą, Rusijos piliečiams iškils gana akivaizdus klausimas: kodėl 8 mėnesius buvo šturmuojamas miestas ir ten siųsta daugybė karių? Čia kovojo bent 20 tūkst. „Wagner“ karių, o kiek dar mobilizuotų rusų <...> – težino tik Dievas. Ir tada staiga, vykdydama kontrpuolimą, Ukraina susigrąžina šią gyvenvietę, perima ją ir, manau, tai sukels gana sudėtingą Rusijos visuomenės reakciją“, – sako V. Selezniovas.
Jo nuomone, kaip tik dėl to okupantai taip uoliai stengiasi išlaikyti savo gynybines linijas ir pozicijas Bachmuto srityje. Tačiau jis pabrėžė, kad rusams nesiseka, nes Ukrainos gynėjai elgiasi racionaliai.
„Mes nevykdome frontalinių atakų, vadinamųjų „mėsinių“ šturmų, apsupame šią gyvenvietę iš šiaurės ir pietų išilgai šonų. Dabar užėmėme visus aukščius taškus aplink šį miestą, o tai mums suteikia tam tikrą pranašumą – matome, kaip juda priešas, ir galime duoti aiškius taikinius savo kariams", – pastebėjo karo ekspertas.
Atskleidė, kiek žemių jau išlaisvino ukrainiečiai: pasiekta neįtikėtina sėkmė
Ukrainos pajėgos jau išlaisvino apie 45 proc. Rusijos okupuotų teritorijų, sako JAV valstybės departamento atstovas Matthew Milleris, rašo UNIAN.
Apie tai jis kalbėjo komentuodamas JAV valstybės sekretoriaus Anthony Blinkeno žodžius. Anksčiau jis pareiškė, kad Ukraina išlaisvino apie pusę rusų nuo karo pradžios užimtų žemių.
„Jei skaičiuosime įskaitant Krymą, Ukraina atgavo apie 45 proc. savo teritorijos“, – cituojamas M. Milleris.
Anot jo, jei neskaičiuotume Krymo, išeitų, kad ukrainiečiai jau deokupavo apie 61 proc. rusų užgrobtos teritorijos.
„Taigi, Ukraina jau pasiekė neįtikėtinos sėkmės grąžindama teritorijas, kurias laikinai okupavo Rusija“, – pridūrė jis.
Kaip pirmadienį paskelbė Ukrainos gynybos viceministrė Hana Maliar, per savaitę Ukrainos ginkluotosios pajėgos gerokai pasistūmėjo į priekį pietiniame fronte ir Bachmuto kryptimi. Anot jos, šiuo metu keliuose rajonuose Melitopolio ir Berdiansko link vyksta aktyvios kovos.
Per visą kontrpuolimo pietuose laiką Ukrainos pajėgos išlaisvino daugiau kaip 192 kv. km. teritorijos, o per pastarąją savaitę šioje kryptyje Ukraina išlaisvino daugiau kaip 12 kv. km.
Bachmuto kryptimi išlaisvinta apie 35 kv. km. teritorijos, keturi kv. km. išlaisvinti per pastarąją savaitę.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.