Kovo 5-7 dienomis Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko tradiciniu tapęs renginys studentams „Karjeros dienos 2013“. Renginių programa buvo sudaryta orientuojantis į visų kursų studentus, siekiant suteikti kuo daugiau žinių reikalingų ugdant asmenines karjeros kompetencijas, bei numatant tolimesnes karjeros alternatyvas. Tris dienas vykusiuose renginiuose sudalyvavo per 400 kolegijos studentų.
Pirmąją renginių dieną su studentais susitiko Šiaulių teritorinės darbo biržos Šiaulių skyriaus Jaunimo užimtumo poskyrio vedėja Jolanta Bagdonavičienė, kuri suteikė informacijos apie dabartinę jaunimo situaciją darbo rinkoje, įsidarbinimo galimybes Šiaulių apskrityje bei visoje Lietuvoje. UAB „Amston“, užsiimančios personalo atranka, konsultantė Karina Kašalynienė supažindino su dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis, kurias daro asmenys atėję į darbo pokalbį, aptarė gyvenimo aprašymo (CV) rengimo reikalavimus. Kaip alternatyva nenorintiems po studijų tapti samdomais darbuotojais bei turintiems idėjų buvo siūloma išklausyti VŠĮ Šiaulių regiono plėtros agentūros direktorės Jolitos Butkutės bei „Mokymų akademijos“ vadovaujančio konsultanto Gintaro Ignatavičiaus pranešimus apie verslo kūrimo pradmenis, bei kaip savo idėjas paversti verslu. UAB „Zip Travel“ atstovė Lina Dubrindytė išsamiai pristatė galimybes studentams dirbti, keliauti ar studijuoti Amerikoje, Australijoje, Kanadoje. O norintiems atrasti save savanoriškoje veikloje savanoriavimo galimybes užsienio šalyse pristatė AIESEC Lietuva Šiaulių filialo viceprezidentas išvykstamosioms stažuotėms Donatas Blanka. Antroji renginių diena buvo skirta studentų asmeninėms karjeros kompetencijoms bei socialiniams įgūdžiams ugdyti. Siekiant, kad kolegijos studentai lengviau adaptuotųsi darbo rinkoje, kolegijos Studentų priėmimo ir karjeros centro vedėja Onutė Raščiuvienė supažindino studentus su efektyvaus savęs pristatymo subtilybėmis. Aptartos sritys, kur gali būti naudingas efektyvus savęs pristatymas, kokie yra sėkmę lemiantys veiksniai, supažindinta su dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis. Eurodesk Lietuva, Šiaulių padalinio atstovės Lina Lukytė ir Brigita Snarskytė, supažindino studentus su savanorystės sąvoka, kuo ši veikla yra įdomi, naudinga, ir kodėl vertėtų tai pabandyti. Trečioji renginių diena buvo skirta supažindinimui su tęstinių studijų galimybėmis Lietuvos aukštosiose mokyklose. Renginyje dalyvavo 8 aukštosios mokyklos: Klaipėdos, Mykolo Romerio, Šiaulių, Vilniaus Gedimino technikos, Vytauto Didžiojo, Vilniaus, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetai, Kauno technologijos universiteto Panevėžio institutas. Aukštosios mokyklos supažindino baigiamųjų kursų studentus su studijų tęsimo konkrečioje aukštojoje mokykloje galimybėmis, sąlygomis, konsultavo individualiai ir atsakė į renginio dalyviams rūpimus klausimus.
Tokio profilio renginių organizavimas yra ypatingai svarbus aukštojo mokslo studijų procese. Darbdavių apklausų rezultatai, karjeros valdymo procesus nagrinėjančių mokslininkų pasisakymai vis dažniau akcentuoja jaunų darbo rinkos dalyvių karjeros valdymo kompetencijų stygių. Tokio pobūdžio renginiai padeda šias kompetencijas vystyti nuosekliai, pamatyti platesnį galimybių lauką ir po koleginių studijų tvirtai įsitvirtinti darbo pasaulyje.