• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kareiviai Mianmare vaiko protestus

Mianmare kareiviai ir policija vaiko protestuotojus, kurie bando susirinkti Jangone, - praneša „BBC“.

REKLAMA
REKLAMA

Saugumo pajėgos apsupo penkis vienuolynus, kurie buvo ankstesnių masinių eitynių židiniai - taip bandoma apsisaugoti nuo tolimesnių protestų.

REKLAMA

Oficiali žiniasklaida teigia, kad ketvirtadienį žuvo 9 žmonės, kariuomenei paleidus ašarines dujas ir pradėjus šaudyti į gausias protestuotojų minias Jangono gatvėse. Tačiau Australijos ambasadoriaus Mianmare teigimu, aukų skaičius gali būti žymiai didesnis.

Pasak „BBC“ korespondento kaimyniniame Tailande Jonathano Heado, saugumo pajėgų dabar Jangone sutelkta itin daug. Kareiviai apsupo svarbiausias religines Jangono vietas, įskaitant Švedagono ir Sule pagodas, aplink kurias telkėsi šios savaitės protestai.

REKLAMA
REKLAMA

Visi pagrindiniai keliai į Jangoną užblokuoti, kareiviai stato barikadas aplink centrinę miesto dalį. Dėl griežtų priemonių vienuoliai beveik neišeina iš vienuolynų. Tačiau kelios žmonių grupės sugebėjo susiburti, tačiau kareiviai lazdomis jas išvaikė.

Tūkstančiai protestuotojų susidūrė su kareiviais prie Sule pagodos, - remdamasis liudininkais teigia „Irrawaddy“ naujienų tinklapis, įkurtas pabėgėlių iš Mianmaro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esama pranešimų, kad buvo šaudoma, tik neaišku, ar šaudyta į minią, ar į orą perspėjant. Perspėjamieji šūviai buvo paleisti prie Sule pagodos, kur žmonės ignoravo įsakymą išsiskirstyti per penkias minutes.

Pasak liudininko, informavusio „BBC“, penktadienio neramumuose žuvo daug žmonių. Sunkvežimiai su garsiakalbiais važinėjo po miestą, perspėdami neginti išvengusiųjų arešto.

REKLAMA

Anot šaltinių Mianmare, Jangone nutrauktas priėjimas prie Interneto, kai kur kitose vietose jis dar pasiekiamas. Disidentai naudojosi Internetu perduodami tarptautiniams naujienų portalams fotografijas ir video- apie protestus ir kruviną susidorojimą.

„BBC“ šaltinių Mianmare teigimu, tarptautiniai mobilių telefonų pokalbiai yra nutraukiami, o kareiviai ieško žmonių su kameromis ir mobiliais telefonais.

REKLAMA

Tarp žuvusiųjų ketvirtadienį buvo ir japonų videožurnalistas. Japonija pareiškė oficialų protestą dėl Kenji Nagai iš Tokijuje esančios „APF News“ naujienų agentūros.

Kruviną susidorojimą Mianmare pasmerkė JAV prezidentas George‘as W. Bushas, sustiprinęs sankcijas Mianmaro kariniams vadovams. Jis pakvietė Kiniją spausti kaimyninę šalį, tačiau ši atsisakė pasmerkti Mianmaro karinę chuntą.

Kitos Mianmaro kaimynės iš Pietryčių Azijos valstybių asociacijos taip pat pasmerkė smurtą, užsienio reikalų ministrams susitinkant Niujorke.

Mianmaro valdžia sutiko įsileisti į šalį JT specialųjį pasiuntinį Ibrahimą Gambari. Pakeliui į misiją jis dabar yra sustojęs Singapūre.    

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų