Anot jo, Vyriausybė bandys su savivaldybėmis tartis, kad ugdymo procesas kuo greičiau būtų atstatytas, pvz., mokykloje streikuojant atskiriems mokytojams juos galėtų pavaduoti kiti pedagogai, o streike dalyvaujant visai mokyklai vaikus būtų galima laikinai mokyti kitur.
„Jokių problemų, kad kažkas protestuoja, kažkur barikaduojasi, bet didžiausia problema, kad vaikai negali eiti į mokyklą ir negauna ugdymo, ypatingai pagalvokime apie aštuntokus, dvyliktokus, artėja egzaminai ir čia kils labai rimtų problemų Lietuvoj“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.
„Tėvai labai kantrūs, jei šiandien kurie tėvai būtų kreipęsi į teismus dėl jų vaikų teisių pažeidimų, jie nesunkiai įrodytų, kad tie veiksmai, kurių ėmėsi viena profsąjunga, yra neteisėti“, – teigė LVŽS pirmininkas.
Anot jo, Vyriausybė siekdama atstatyti ugdymo procesą visų pirma tarsis su savivaldybėmis.
„Savivaldybės yra steigėjai visų mokyklų, savivaldybės galėtų tai padaryti ir be Vyriausybės įsikišimo, bet, matyt, trūksta signalo, dėmesio, ryžtingo prašymo, tas bus padaryta. Kada mes grąžinsime vaikus į mokyklas, galėsime plačiau pakalbėti apie tai, kas čia vyksta“, – teigė R. Karbauskis.
„Šiandien yra šešiolika mokyklų, kuriose vyksta streikas, ir tik vienas mokytojas streikuoja. Jei nevyksta to mokytojo pamokos, jis nesunkiai galėtų būti pavaduotojas. Daug sudėtingiau, kai visa mokykla streikuoja, čia, kaip premjeras sakė, būtų galima ieškoti galimybių tartis su kitomis mokyklomis, kaip vaikus nors laikinai mokyti kitose mokymo įstaigose arba ieškoti būdų, kaip pakviesti kitų mokyklų mokytojus“, – kalbėjo „valstiečių“ vadovas.
Klausiamas, ar tai reikštų, jog vietoje streikuojančių mokytojų būtų samdomi kiti pedagogai, R. Karbauskis pažymėjo, kad streikuojantiems mokytojams atlyginimai nemokami, tad šias lėšas būtų galima skirti pavaduojantiems mokytojams.
„Žmonės pasirenka, labai aiškiai suprantama, kad tie žmonės, kurie streikuoja, atlyginimo už tą laikotarpį negaus. Profsąjunga pažadėjo apmokėti, kiek žinau, jau artėja prie milijono eurų ta suma, kurią reikėtų kompensuoti profsąjungai, matyt, tiesiog pašnekėjo ir tuo „patiešijo“ (netesėjo – BNS), bet neišspręs to klausimo tikriausiai. Tie pinigai, kurie nesumokėti mokytojams, kurie streikuoja, gali būti sumokėti mokytojams, kurie padės ugdymo procesą atnaujinti“, – sakė R. Karbauskis.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovai ketvirta savaitė streikuoja, protestuodami prieš etatinį mokytojų apmokėjimo modelį. Kelios dešimtys streikuotojų nuo praėjusios savaitės neišeina iš Švietimo ir mokslo ministerijos.
Streikuojančiai profesinei sąjungai nepavyksta su Vyriausybe susitarti dėl mokytojų algų koeficientų didinimo penktadaliu, pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinių intervalų naikinimo, klasių mažinimo, mokytojo etato struktūros keitimo ir t. t.
Sąjungos vadovas Andrius Navickas pirmadienį sakė, kad streiko neketina nutraukti.
Vyriausybė teigia, kad įgyvendinti A. Navicko reikalavimams reikėtų papildomų 300 mln. eurų, o numatyti papildomų pinigų kitų metų biudžete nėra įmanoma.
Įsibėgėjus pedagogų protestams pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis paskelbė apie švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės atleidimą.
Be to, bus keičiami kultūros ir aplinkos ministrai. Ministras pirmininkas sako taip norintis suteikti naują impulsą reformoms šioje srityje.