Vykstant Paryžiaus olimpinėms žaidynėms, kviečiame susipažinti su karališkųjų šeimų nariais, kurie yra demonstravę savo sportinius sugebėjimus pasaulinėje arenoje. Nuo Vindzorų ir jų meilės jojimo sportui iki Ispanijos karaliaus ir jo aistros buriavimui.
Princesė Anne
Vienintelė karalienės Elžbietos II dukra tapo pirmąja britų karališkosios šeimos nare, dalyvavusia 1976 m. Monrealyje vykusiose olimpinėse žaidynėse, kai dalyvavo jojimo trikovės varžybose. Ji varžėsi ištvermės jojimo rungtyje su Didžiosios Britanijos komanda. Anne jojo ant savo motinos žirgo Goodwill, o visa šeima atvyko ją palaikyti. Deja, ji neiškovojo medalio, o individualiose jojimo varžybose užėmė 24 vietą.
Zara Tindall
Princesės Anne dukra Zara Tindall pasekė savo tėvų pėdomis (jos tėvas, kapitonas Markas Philipsas, varžėsi 1972 m. olimpinėse žaidynėse) ir dalyvavo 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse su Didžiosios Britanijos jojimo rinktine, kuri laimėjo sidabro medalį. Princesė Anne ir princas Philipas buvo tarp tų, kurie stebėjo Zaros varžybas. Be to, mama princesė Anne įteikė jai medalį – tai buvo ypatinga akimirka visai tautai ir šeimai.
Monako princesė Charlene
Prieš tapdama karališkąja nuotaka, Pietų Afrikos Respublikos plaukikė Charlene Wittstock buvo olimpinė sportininkė, dalyvavusi savo tėvynės 4x100 m estafetės komandoje 2000 m. vykusiose olimpinėse žaidynėse Sidnėjuje. Ji neparvežė namo medalio, tačiau užėmė garbingą penktąją vietą. 2007 m. ji pasitraukė iš plaukimo, tačiau per visą karališkąją karjerą liko aistringa šiai sporto šakai.
Monako princas Albertas II
Viena iš sričių, kuri neabejotinai suartino princą Albertą ir jo žmoną princesę Charlene, buvo bendra meilė sportui, taip pat priklausymas išskirtiniam olimpinių sportininkų klubui. Jis atstovavo Monakui penkiose žiemos olimpinėse žaidynėse kaip bobslėjininkas.
Princas Albertas II dalyvavo 1988 m. Kalgario, 1992 m. Albervilio, 1994 m. Lilehamerio, 1998 m. Nagano ir 2002 m. Solt Leik Sičio olimpinėse žaidynėse. Nors jis nelaimėjo jokių medalių, jo dalyvavimas žaidynėse parodė jo atsidavimą sportui ir savo šaliai. Princas Albertas vis dar glaudžiai susijęs su šia sporto šaka.
Ispanijos karalius Felipė
Tuometinis Ispanijos princas Felipė dalyvavo 1992 m. olimpinėse žaidynėse, kurios vyko gimtojoje Barselonoje. Būsimasis karalius priklausė buriavimo komandai ir užėmė šeštąją vietą „Soling“ klasės varžybose. Jis taip pat buvo Ispanijos vėliavnešys atidarymo ceremonijoje. Nors jo komanda nelaimėjo medalių, dalyvavimas olimpinėse žaidynėse buvo reikšmingas pasiekimas jo sportinėje karjeroje.
Ispanijos infantė Christina
Ispanijos infantė Cristina, karaliaus Felipe VI sesuo, taip pat turėjo ryšį su olimpiniu sportu. Ji buvo aktyvi burlaivė ir dalyvavo 1992 m. Barselonos olimpinėse žaidynėse kaip dalis Ispanijos buriavimo komandos. Infantė Cristina varžėsi „Soling“ klasėje kartu su savo komanda. Deja, iškovoti olimpinio medalio nepavyko.
Princesė Haya bint Hussein
Dar viena aistringa jojikė, Jordanijos karaliaus Huseino dukra, būdama 26 metų, atstovavo savo šaliai 2000 m. Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse kaip jojimo rinktinės narė. Jos rezultatai buvo garbingi, tačiau ant apdovanojimų pakylos patekti nepavyko. Nuo to laiko ji daug nuveikė modernizuodama šią sporto šaką. 2006 m. tapo Tarptautinės žirginio sporto federacijos (FEI) vadove ir šias pareigas ėjo iki 2014 m.
Šeichė Maitha Al Maktoum
Šeichė Maitha Al Maktoum, Jungtinių Arabų Emyratų princesė, taip pat dalyvavo olimpinėse žaidynėse. Ji atstovavo savo šaliai 2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse, kur varžėsi jojimo sporto šakoje. Šeichė Maitha Al Maktoum dalyvavo „jumping“ rungtyje, kur jos rezultatai nepasiekė medalio, tačiau jos dalyvavimas buvo reikšmingas kaip vienas iš pirmųjų atvejų, kai Jungtinių Arabų Emyratų atstovas dalyvavo olimpinėse žaidynėse.