• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būti karališkosios šeimos nariu – ne itin lengva užduotis, ypač kai kalba eina apie tokią karališkąją šeimą, kaip britų. Mažai kas žino, bet ne tik karalius Karolis III ir karalienė Camilla, bet ir kiti britų karališkosios šeimos nariai privalo laikytis 7 svarbių taisyklių.

Būti karališkosios šeimos nariu – ne itin lengva užduotis, ypač kai kalba eina apie tokią karališkąją šeimą, kaip britų. Mažai kas žino, bet ne tik karalius Karolis III ir karalienė Camilla, bet ir kiti britų karališkosios šeimos nariai privalo laikytis 7 svarbių taisyklių.

REKLAMA

Jokių glamonių viešumoje

Pamatyti Charlesą ir Camillą besibučiuojančius ar apsikabinusius viešame renginyje galima tik fantazijoje. 

Vyresnieji šeimos nariai laikosi tam tikro protokolo seno protokolo, kuris įpareigoja jiems sveikintis vieniems su kitais rankų paspaudimais, o itin retais atvejais – bučiniu į skruostą, rašo tsn.ua. 

Pavyzdžiui, Kate Middleton, sirgdama už savo vyrą polo runtynėse, po žaidimo buvo fotografų užfiksuota mielai bučiuojantį Williamą į skruostą.  

REKLAMA
REKLAMA

Praėjo tie laikai, kai Karolis III ir jo pirmoji žmona princesė Diana visų akivaizdoje bučiavosi į lūpas per tokius žaidimus.

REKLAMA

Draudimai priimti dovanas

Karališkosios šeimos nariai iš gerbėjų gauna šimtus dovanų. Jos siunčiamos į Bekingemo ir Vindzoro pilis, įteikiamos per viešus pasivaikščiojimus, bet, deja, šios dovanos retai būna priimamos.

Ne kartą teko matyti, kaip karaliui Karoliui III ar princesei Kate per įvairius pasivaikščiojimus bandoma ką nors įteikti.

Monarchas paprastai maloniai atsisako, o Kate gali paimti tik vaikų atneštus piešinius.

Visgi tyr air išimčių – dovanos priimamos, jei jos siūlomos kaip suvenyras po oficialaus vizito arba karališkųjų vestuvių ar kita ypatinga asmenine proga.

REKLAMA
REKLAMA

Karališkosios šeimos nariai gali priimti dovanas iš viešųjų įstaigų, pavyzdžiui, ginkluotųjų pajėgų ar labdaros organizacijų, ypač tų, su kuriomis yra užmezgę ryšius.

Draudimas skristi kartu 

Nors šios taisyklės princas Williamas greičiausiai toliau nepaisys, jo mirusi močiutė karalienė Elžbieta II buvo labai susirūpinusi, kai jis skrido tuo pačiu sraigtasparniu su visa savo šeima.

Oficialiai tokio draudimo tos pačios šeimos nariams skristi kartu nėra, tačiau techniškai abu įpėdiniai neturėtų skristi tuo pačiu lėktuvu, kad sraigtasparnio katastrofos atveju karūna neprarastų iš karto dviejų įpėdinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Princas Williamas ir jo vyriausias sūnus bei įpėdinis princas George'as kartu skrido į karališkąsias keliones po Kanadą, Australiją, Naująją Zelandiją, Lenkiją ir Vokietiją.

Panašiai, kai Williamas buvo mažametis, jis lydėjo savo tėvą kelionėse po pasaulį.

Negalima rodyti nuogų kojų

Šią taisyklę įvedė mirusi karalienė Elžbieta II, kuri pageidavo, kad karališkosios damos oficialiomis progomis dėvėtų pėdkelnes.

REKLAMA

Velso princesė Kate dažnai dėvi kūno spalvos pėdkelnes arba ilgas kojines. O Meghan Markle ir princo Harry vestuvių išvakarėse dėl gėlių mergaitės pėdkelnių tarp Meghan ir Kate net kilo konfliktas.

Catherine primygtinai reikalavo, kad jos dukra Charlotte ir kitos mergaitės dėvėtų pėdkelnes, o Meghan, kaip šventės šeimininkė, tam prieštaravo. Apie šį ginčą po daugelio metų Meghan net kalbėjosi su Oprah Winfrey per interviu.

REKLAMA

Jokių asmenukių ir nuotraukų

Paprastai karališkosios šeimos nariai mandagiai atsisako fotografuotis, nes viešumoje jie dažnai susitelkia į patį renginį, o ne į tai, kad džiugintų gerbėjus ir fotografuotųsi su jais. Visgi labai retais atvejais jie gali sutikti pasidaryti nuotrauką su gerbėjais.

Beje, labiausiai asmenukių iš karališkosios šeimos narių nemėgsta princas Harry. Kartą lankydamasis Australijos karo memoriale Kanberoje jis atsisakė jauno gerbėjo prašymą su žodžiais: „Ne, nekenčiu asmenukių. Rimtai, tau reikia atsikratyti šio įpročio, žinau, kad esi jaunas, bet asmenukės yra blogai. Tiesiog nusifotografuok normaliai!“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karalienė Elžbieta II manė, kad žiūrėti į telefono ekraną, kai priešais tave yra monarchas, yra blogas pavyzdys, ir niekada nepozavo asmenukėms.

Autografų draudimas yra gan logiška taisyklė, kuri galioja visiems karališkosios šeimos nariams  jų atsisakoma dėl parašų suklastojimo rizikos.

Juodos suknelės taisyklė

Į bet kokią užsienio kelionę karališkosios šeimos nariai privalo pasiimti juodos spalvos drabužius nenumatytam gedului. Moterys dėvi juodą suknelę, vyrai - kostiumą.

REKLAMA

Šios taisyklės šeimos nariai taip pat laikosi ir tuo atveju, jei kas nors miršta jiems būnant užsienyje. Kai 1952 m. mirė karalienės tėvas, karalius Jurgis VI, ji buvo Kenijoje su princu Filipu ir neturėjo pasiruošusi gedulingos suknelės.

Todėl atvykus į Jungtinę Karalystę Elžbietai II nebuvo leista išlipti iš lėktuvo, kol nebuvo pristatyti juodi drabužiai.  

REKLAMA

Jokių politinių pažiūrų

Karalius teisiškai turi teisę balsuoti rinkimuose, Didžiosios Britanijos įstatymuose nėra nieko, kas tai draustų.

Jungtinės Karalystės parlamento interneto svetainėje rašoma: „Nors įstatymai nedraudžia, laikoma, kad monarcho balsavimas rinkimuose prieštarauja konstitucijai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų