Matthew Dennison, savo knygose ir straipsniuose rašantis apie karališkuosius asmenis, tvirtina, kad artimiausias ryšys Karalienę siejo su velione Karaliene Motina, seserimi velione princese Margaret ir pereitą mėnesį mirusiu vyru princu Philipu.
Biografas sako, kad minėta karališkųjų asmenų trijulė Jos Didenybei buvo „artimesni už vaikus ir draugus“ ir kad ji, kaip monarchė, buvo pasiruošusi kiekvienai šių netekčių.
Karalienė Motina buvo artimiausia Elžbietos II draugė
Karalienė Motina mirė 2002, sulaukusi 101 metų, princesė Margaret mirė tais pačiais metais 71-ių, o princas Philipas mirė balandžio mėnesį, nesulaukęs savo 100 gimtadienio.
Savo naujoje knygoje, pavadintoje „Karalienė“ Matthew rašo: „Per savo ilgą monarchės laikotarpį Karalienė pilnai pasitikėjo tik trimis žmonėmis − savo motina, seserimi ir vyru, trijule, su kuria buvo artimesnė, nei su vaikais ar draugais. Kai 2002 mirė jos motina ir sesuo, iš trijulės liko tik jos vyras princas Philipas. Tikėtina, kad po vyro netekties monarchė jautėsi labai vieniša savo ilgame gyvenimo kelyje“.
Tačiau jis tiki, kad izoliuotas monarchės gyvenimas užgrūdino jos „asmeninę stiprybę ir atsparumą“ bei paruošė ją šiam „vienišam vaidmeniui“.
Per vyro laidotuves sėdėjo viena
Visi žavėjosi Karalienės neįtikėtinu ryžtu, kai per savo vyro laidotuves ji sėdėjo viena, nes dėl pandemijos jose galėjo dalyvauti ribotas žmonių skaičius, rašo dailystar.co.uk.
Prie savo pareigų Karalienė grįžo, praėjus kelioms savaitėms po princo Philipo mirties. Pagerbdamas tėvo atminimą, princas Čarlzas sakė, kad 70 metų jo tėvas „nepaprastai atsidavusiai tarnavo Karalienei, šeimai, šaliai ir sandraugai“.
Velionį kunigaikštį jis vadino „brangiu tėčiu“, apibūdindamas jį kaip „labai ypatingą asmenį, kurį būtų labai nustebinę jautrūs atsiliepimai apie jį“. Paskutinė princo Philipo žinutė princui Čarlzui buvo prašymas, jam išėjus, rūpintis Karaliene bei vadovauti karališkiems įvykiams ateityje.