Bekingemo rūmų pranešime rašoma: „Su dideliu liūdesiu jos Didenybė Karalienė paskelbė apie savo mylimo vyro, Jo Karališkosios Didenybės, Edinburgo kunigaikščio Princo Philipo, mirtį. Jo karališkoji aukštybė šį rytą ramiai mirė Vindzoro pilyje.
Edinburgo hercogas paskyrė savo gyvenimą karališkajai šeimai ir jo žmonai karalienei, kurie kadaise apibūdino jį kaip „stiprybę ir ramybę“.
Šių metų pradžioje Philipas ilgas dienas gulėjo ligoninėje, kai vasario 16 d. jis buvo paguldytas į Londono, karaliaus Edvardo VII ligoninę. To buvo imtasi, kaip atsargumo priemonės, jam pasijutus blogai, rašoma „Mirror“.
Princas norėjo paprastų laidotuvių
Tačiau kovo 1 d. jis buvo perkeltas į Šv. Baltramiejaus ligoninę, kad gydytojai galėtų tęsti princą Philipą užklupusios infekcijos gydymą, atlikdami tyrimus ir stebėdami širdies būklę.
Jis palieka keturis vaikus, aštuonis anūkus ir 10 proanūkių. Dabar karalienė pradės aštuonių dienų gedulo laikotarpį, per kurį visi valstybės reikalai bus sustabdyti.
Philipas išėjo į pensiją 2017 m., kai jam buvo 96-eri. Paskutinius gyvenimo metus jis praleido gyvendamas toli nuo savo mylimos žmonos, apsistodamas karališkosios šeimos Sandringhamo valdoje, tačiau pora karantiną kartu praleido Vindzoro pilyje.
Nors jis turi teisę į valstybines laidotuves, princas labai aiškiai norėjo kažko paprasto. Tiksli informacija, kaip atrodys jo laidotuvės, bus paskelbta artimiausiomis dienomis.
Princas gimė 1921 m. Sulaukęs pilnametystės Philipas tarnavo Karališkame laivyne ir bėgant metams tapo žinomas dėl savo pokštų. Teigiama, kad karalienė, kuri tada buvo princesė Elžbieta, po pirmo susitikimo su princu „niekada nežiūrėjo į nieką kitą“.
Elžbieta ir Philipas buvo tolimi pusbroliai, o pirmą kartą susitiko vestuvėse 1934 m., kai jai buvo tik devyneri. Tačiau po daugelio metų vėl susitikę jie pradėjo susirašinėti laiškais ir įsimylėjo.
Jie slapta susižadėjo 1946 m., tačiau oficialios sužadėtuvės buvo atidėtos, kol Elžbietai 1947 m. balandžio mėn. sukako 21 metai.
Nors jo žmona vėliau užėmė sostą, Philipas niekada nesitikėjo tapti karaliumi, nes dėl sosto būtų reikėję kovoti su karaliene. Atmetęs savo paties karjeros siekius, jis kiekvienais metais įrodinėjo tvirtą pareigos jausmą tarnauti šaliai ir atsisakė nebedirbti net būdamas 90-ies.
Per savo deimantinio jubiliejaus kalbą 2012 m. Karalienė pasakė: „Per tuos metus, kaip jūsų karalienė, parama mano šeimai, per visas kartas, nebuvo tokia didelė. Manau, kad princas Philipas yra gerai žinomas dėl komplimentų dalijimo. Tačiau jis visą laiką buvo mano nuolatinė jėga ir palydovas."
Jis tapo 800 organizacijų globėju ar prezidentu, 1956 m. įkūrė Edinburgo kunigaikščio apdovanojimus ir už savo šmaikščias gudrybes pelnė vietą tautos žmonių širdyse.