Rusija Užsitęsusi likvidumo krizė bei toliau išliekanti žema naftos kaina vėl neigiamai paveikė Rusijos kapitalo rinką bei rublį.
Rusijos centrinis bankas ir toliau rublio devalvaciją stengiasi vykdyti palaipsniui ir reguliariai. Vien tik per pirmas dvi 2009 metų savaites rublis euro ir JAV dolerio valiutų krepšelio atžvilgiu nuvertėjo beveik 9 proc.
Norėdamas stabilizuoti situaciją, centrinis bankas vėl pasitelkė valiutos rezervus. Šis faktas bei pajamų dėl žemos naftos kainos sumažėjimas tampa ženklu, jog valstybės biudžetui iškilo didelė grėsmė. Ateinančiais mėnesiais rinkos dalyviai prognozuoja tolesnę rublio devalvaciją.
Nepaisant įvairių įstatymų leidžiamosios valdžios inicijuojamų mokesčių lengvatų, 2008 metų statistika rodo, jog Rusijos naftos gavyba pirmą kartą per dešimt metų mažėjo (-0,7 proc.). Tokia tendencija turėtų tęstis ir 2009 m., nes naftos kaina yra smarkiai kritusi, naftos perdirbimo įmonės mažina investicijas, o siekiant įsisavinti naujus telkinius Rytų Sibire reikalingos didelės investicijos.
Ukraina
Ukrainos ekonomika ir toliau yra sunkioje padėtyje. Šalies valiuta nuo 2008 m. lapkričio mėn. daug nuvertėjo, nors nuvertėjimo tempai sausio mėnesį ir sumažėjo. Neigiamą įvaizdį sustiprino metų pradžioje įsiliepsnojęs dujų konfliktas su Rusija, kuris mėnesio pabaigoje vis dėlto buvo išspręstas. Šalies refinansavimas pirmiausia turėtų būti užtikrintas gavus tarptautinę paramą, dėl to „Raiffeisen Capital Management“ šiuo metu nemato jokios tiesioginės rizikos tvarkant Ukrainos skolas.
Kinija
„Raiffeisen Capital Management“ prognozuoja, kad dėl sparčiai krentančios infliacijos artimiausiomis savaitėmis Centrinis bankas toliau mažins bazinę palūkanų normą. Remiantis centrinio banko prognozėmis, ekonomikos augimas turėtų kristi žemiau 8 %. „Raiffeisen Capital Management“ prognozuoja, kad augimas bus dar mažesnis ir kad eksporto sektorius toliau smuks bei iki šiol išlikęs didelis vartojimas artimiausiais mėnesiais sumažės. Visų pirma, mažos ir vidutinės įmonės pastaraisiais mėnesiais labai nukentėjo dėl mažėjančios užsienio paklausos. Kadangi uždaromos gamyklos, po tam tikro laiko didėjantis nedarbas, labai tikėtina, neigiamai paveiks vartojimą.
Indija
Indijos akcijų rinka artimiausiomis savaitėmis ir toliau išliks silpna. Pagrindinė to priežastis - neigiami tarptautiniai makroekonominiai duomenys, krintančios Indijos gamybos apimtys ir sulėtėjęs kreditų augimas. Ir toliau teigiamos yra infliacijos tendencijos. Infliacija artimiausiais mėnesiais turėtų nukristi iki 3-4 proc. Dėl to Indijos centrinį bankas įgytų daugiau galimybių iki parlamento rinkimų ir po jų sumažinti bazinę palūkanų normą.