• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tradicinis tarptautinis folkloro festivalis "Skamba, skamba kankliai" šįmet bus kameriškesnis, intymesnis, sieks priartėti prie savo ištakų Vilniaus universiteto ir kituose senamiesčio kiemuose.

REKLAMA
REKLAMA

Festivalio įkvėpėjos muzikologės Zitos Kelmickaitės teigimu, gegužės 28 dieną prasidėsiantis 31-asis "Skamba skamba kankliai" bus tarsi pradėto ketvirtojo dešimtmečio atskaitos taškas ir po pernykščio jubiliejinio festivalio akcentuos kameriškumą, vyks uždaresnėse erdvėse, bet ir pateiks nemažai naujų idėjų.

REKLAMA

Festivalio renginių šįmet nebus Sereikiškių parke - jie kvies į Vilniaus universiteto (VU) Kazimiero Sarbievijaus, Alumnato ir kitus senamiesčio kiemus, VU Teatro salę, sostinės bažnyčias. Iš viso festivalyje dalyvaus 55 šalies ir užsienio folkloro ansambliai, apie 1 tūkstantį atlikėjų.

Šių metų festivalyje nebus svečių iš tolimų, egzotiškų šalių, tačiau atvyksta itin įdomūs ir originalūs ansambliai iš Latvijos, Estijos, Rusijos ir Švedijos. Rusų ansamblis "Gornica" iš Novgorodo srities yra parengęs didžiulę programą "Šventė per visus metus", kurioje pristato savo krašto švenčių papročius ir muziką. Į Vilnių atvyksta ir viena geriausių Švedijos tradicinių šokių grupių "Longdansarna" ("klojimo šokėjai") ir ansamblio "Durfaglarna" muzikantai. Kaimynams latviams atstovaus jaunimo folkloro ansamblis "Perkonitis", laikomas vienu garsiausių savo šalyje, o estų tautinės muzikos ansamblis "Triskele" dainuos senąsias runų dainas ir giedos religines tautines giesmes.

REKLAMA
REKLAMA

Simbolinė pirmoji festivalio diena Alumnato kieme "Priimk vainikėlį sunkios procės" tarsi apibendrins nuveiktus darbus. Čia bus pristatomas naujų folkloro kompaktinių plokštelių derlius. Savo kompaktines plokšteles pristatys ansambliai "Sadauja", "Dijūta", "Kūlgrinda", Kelmės krašto folkloro ansambliai, vyks folkloro plokštelių ir garsajuosčių paroda-mugė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antroji festivalio daina prasidės kiek neįprastu liaudies dainų interpretacijų koncertu su garsiausiu lietuvių obojininku, Lietuvos muzikos akademijos profesoriumi Juozu Rimu. Vilniaus universiteto Teatro salėje profesorius pats dainuos, obojumi ir išilginėmis fleitomis gros liaudies dainas.

Festivalio žiūrovai turės progos susipažinti ir su 2002 m. "Aukso paukštės" laureatais - geriausiais Lietuvos folkloro kolektyvais iš Kauno, Mažeikių rajonų, Klaipėdos ir Kauno miestų. Pirmą kartą garbingą vietą festivalyje užims vaikų folkloro ansambliai - jiems skiriamas koncertas VU Didžiajame kieme, prieš visų užsienio svečių pasirodymą. Festivalyje vyks karinių istorinių dainų ir etnodžiazo muzikos vakarai.

REKLAMA

Vis populiarėjantis tradicinis Sutartinių vakaras pirmą kartą išbandys pranciškonų vienuolyno bažnyčios Trakų gatvėje akustiką. Su pajėgiausiais sutartinių atlikėjais šįmet koncertuos ir mažiau patyrę ansambliai. Tradicinių religinių giesmių valanda paskutinę festivalio dieną, sekmadienį, šįmet vyks liuteronų bažnyčioje Vokiečių gatvėje.

Festivalis išsaugojo naktišokių ir pasidainavimo vakarų tradiciją, vakaronę "Šokim, trypkim, linksmi būkim" ir pabaigos koncertą-vakaronę "Graži mūsų šeimynėlė", be to, bus atgaivinta paskutinės dienos festivalio dalyvių eisena Vilniaus senamiesčio gatvėmis.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų