Dabartinis ir laikinas Pilietybės įstatymas neišsprendžia dvigubos pilietybės (pilietybės išsaugojimo) problemų.
Lietuvos Respublikos Konstitucija teigia:
- Lietuvos pilietybė įgyjama gimstant (12 straipsnis).
- Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės (18 straipsnis).
- Žmogaus teisių negalima varžyti (29 straipsnis).
Tvirtiname, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija garantuoja Lietuvos
piliečiui prigimtinę teisę į Lietuvos pilietybę, įgyta gimstant. Ta prigimtinė teisė turi būti išsaugota ir garantuota visomis aplinkybėmis.
Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisija, kurios nariai yra atstovai iš įvairiuose kraštuose gyvenančių užsienio lietuvių ir iš Seimo atstovų, po vieną iš kiekvienos frakcijos Seime, 2007m. balandžio 20 d. ir vėl 2008m. gegužės 16d., Vilniuje, išklausę atsakingų valstybės pareigūnų, Pilietybės įstatymo pataisų projektų autorių bei žinovų ir ekspertų šioje srityje, konsensuso būdu priėmė rezoliucijas kuriose
ragina Lietuvos Respublikos Seimą kuo greičiau užtikrinti Lietuvos
Respublikos pilietybės, įgytos gimus, išsaugojimą ir tęstinumą;
siūlo Lietuvos Respublikos Seimui
- priimti Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo pataisas, kurios leistų
Lietuvos Respublikos piliečiams, įgijusiems pilietybę gimus, jų vaikams, vaikaičiams ir provaikaičiams, bet kuriomis aplinkybėmis išsaugoti Lietuvos Respublikos pilietybę,
- papildyti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 18 arba 32 straipsnį taip, kad nei vienas pilietis, nei jo palikuonys negali prarasti Lietuvos Respublikos pilietybę, įgytos gimus, prieš savo valią.
Pasaulio Lietuvių Bendruomenė teigia, kad užsienio lietuviai turi prigimtinę teisę į Lietuvos pilietybę ir nepritaria jokiai iniciatyvai, kuri gali ją panaikinti ar tą pilietybę atimti (net ir įgijus kitą pilietybę).
„Lietuviais esame mes gimę, lietuviais norime ir būt.“ (J. Zauerveinas)