• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV demokratų kandidatai į prezidento postą kritikuoja George`o W. Busho politiką Rusijos atžvilgiu, praneša Lrt.lt

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę televizijoje vykusiuose debatuose Hillary Clinton buvo paklausta, ką ji galvoja apie artėjančius rinkimus į Rusijos prezidento postą bei jo paveldėtoją.

REKLAMA

„Ką gi, galiu jums pasakyti, kad jis yra rūpestingai Vladimiro Putino parinktas įpėdinis, kurį šis gali kontroliuoti. Tai protingas, tačiau perprantamas būdas V. Putinui išlaikyti savo galią. O tai kelia rimtų rūpesčių, svarstant, kaip toliau elgsimės su Rusija“, – sakė H. Clinton.

REKLAMA
REKLAMA

Pastebėjus, kad ji vengia ištarti būsimojo Rusijos prezidento pavardę, H. Clinton buvo paprašyta įvardinti V. Putino įpėdinį.

„Med, Medv, Medvedev – koks skirtumas“, – kalbėjo JAV Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto narė.

Barackas Obama mėgino neužlipti ant to paties grėblio, tad taip pat vengė įvardinti D. Medvedevo pavardę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo kalbą B. Obama pradėjo kritikuodamas G. W. Busho administraciją esant pernelyg švelnią Rusijai.

„Prisiminkite, kaip pradėjus veikti prezidento G. W. Busho administracijai šalies vadovas pasakė, kad jis susitiko su V. Putinu, pažiūrėjo jam į akis, pamatė sielą ir nusprendė, kad su juo galės turėti reikalų.

REKLAMA

Tuo metu, kai V. Putinas Rusijoje slopino opoziciją ir taip įtvirtino savo jėgą, G. W. Bushas mūsų santykiais su Rusijai nesirūpino“, – kalbėjo B. Obama.

Debatuose politikas buvo paklaustas, ką jis, turėdamas prezidento galias, darytų, jei prezidentas D. Medvedevas Rusijos karinėms pajėgoms pasiūlytų padėti Serbijai susigrąžinti Kosovą.

REKLAMA

Į tai B. Obama atsakė: „Laimei, turime tvirtą tarptautinę struktūrą NATO, kuri galėtų užsiimti šiuo klausimu“.

Tą pačią TV debatų dieną apie santykius su Rusija kalbėjo JAV Nacionalinės žvalgybos direktorius Michaelis McConnellis.

„Esame optimistiški dėl Rusijos artimesnių santykių su Europa, ir laikui bėgant tikimės pamatyti kiek kitokią situaciją“, – sakė M. McConnellis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, jis tvirtino, kad JAV nepatinka tai, kas vyksta Rusijoje.

M. McConnellis ypatingą dėmesį atkreipė į Rusijos vicepremjerą D. Medvedevą, kurį apibūdino kaip „žmogų, kuris, manoma, taps kitu prezidentu“.

„Stebėkite jo spaudos konferencijas. Skaitykite, ką jis sako. Jis labai įdomiai kalba apie įstatymų viršenybę, sutarčių galią, žmogaus teises ir verslą“, – atkreipė dėmesį M. McConnellis.

REKLAMA

Kalbėdamas apie dabartinį Rusijos prezidentą, JAV Nacionalinės žvalgybos direktorius jį pavadino „labai stipriu lyderiu“, kuris sugebėjo atgaivinti patriotinius jausmus šaliai.

Beje, pasigirdus svarstymams, kokia Vašingtono politika Rusijos atžvilgiu turėtų būti 2009 metų sausį pasikeitus Baltųjų rūmų šeimininkui, pats D. Medvedevas pateikė savo viešą nuomonę apie JAV.

REKLAMA

„Mes dirbome su dabartine administracija, ir dirbsime su kita, susiformuosiančia po rinkimų. Lengviau dirbti su žmonėmis, turinčiais modernų požiūrį, o ne su tais, kurių akyse atsispindi praeitis ir kurie skelbia pusiau marazminį požiūrį“, – teigė D. Medvedevas.

Tačiau jis neįvardijo nei vieno konkretaus JAV politiko.

Apžvalgininkai Vašingtone šį D. Medvedevo pareiškimą aiškino kaip netiesioginį įrodymą, kad Maskva Baltuosiuose rūmuose pageidautų matyti ką nors iš „naujųjų“ JAV politikų.

Primygtinai tokiu save pristato B. Obama, kuris save lygina su „politikais iš praeities“ – respublikonu Johnu McCainu ir demokrate H. Clinton.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų