„Sunkia širdimi (...) pranešu nariams apie savo, kaip Bendruomenių Rūmų pirmininko, atsistatydinimą“, – įstatymų leidėjams pasakė Anthony Rota. Jis taip pat išreiškė didelį apgailestavimą dėl savo klaidos.
„Prisiimu visą atsakomybę už savo veiksmus“, – sakė A. Rota ir pridūrė, kad jo atsistatydinimas įsigalios trečiadienį vakare.
Po penktadienio incidento, įvykusio Ukrainos prezidentui Volodynyrui Zelenskiui lankantis Kanados parlamente, A. Rota buvo vis labiau spaudžiamas pasitraukti.
Penktadienį J. Rota pagerbė 98 metų ukrainiečių imigrantą Jaroslavą Hunką, kuris esą kovojo už Ukrainos nepriklausomybę. J. Hunka, kuris yra iš A. Rotos rinkimų apygardos, tuo metu taip pat buvo parlamente.
Parlamento pirmininkui pasakius, kad J. Hunka yra Antrojo pasaulinio karo veteranas, kovojęs su rusais už Ukrainos nepriklausomybę, „Ukrainos didvyris ir Kanados didvyris“, parlamento nariai J. Hunkai plojo atsistoję.
Kiek vėliau paaiškėjo, kad J. Hunka tarnavo nacių kariniame dalinyje – 14-ojoje SS grenadierių divizijoje. Ne pelno organizacija „Friends of Simon Wiesenthal Center“ (FSWC) nurodo, kad yra daug duomenų apie šios divizijos vykdytus nusikaltimus žmoniškumui.
Antradienį prie raginimų A. Rotai atsistatydinti prisidėjo Kanados užsienio reikalų ministrė Melanie Joly.
„Tai, kas įvyko penktadienį, visiškai nepriimtina“, – parlamente reporteriams sakė ji.
Kelios šalies politinės partijos taip pat paragino liberalą A. Rotą trauktis.
Sekmadienį A. Rota atsiprašė, nurodydamas, kad vėliau gavo daugiau informacijos ir dabar gailisi savo pastabų apie J. Hunką.
„Ši iniciatyva buvo tik mano iniciatyva (...) Ypač noriu kuo nuoširdžiausiai atsiprašyti Kanados ir viso pasaulio žydų bendruomenių“, – sakė jis.
Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau pirmadienį pareiškė, kad A. Rotos pastabos buvo gėdingos ir netoleruotinos.
Opozicijoje esantys konservatoriai smerkė J. Trudeau administraciją už tai, kad ji deramai nepatikrino J. Hunkos, nors pareigūnai teigia iš anksto nežinoję, kad šis asmuo buvo pakviestas į renginį.