Ši byla laikoma įrodymu kai kurių vyriausybių ir ekspertų teiginiams, kad šiitiška respublika palaiko abipusiai naudingus ryšius su grupuote, kurioje dominuoja sunitai arabai.
30-metis Chihebas Esseghaieras (Čihebas Esegajeras) ir 35 metų Raedas Jaseras (Raidas Džasiras) gaudavo „nurodymų ir patarimų“ iš „al Qaeda“ narių Irane, nors nėra priežasčių manyti, kad šios atakos buvo planuojamos su Teherano vyriausybės žinia, sakė Kanados karališkosios raitosios policijos komisaro pavaduotojas Jamesas Malizia (Džeimsas Malizija). Policija nurodė, kad įtariamieji negavo finansinės pagalbos iš „al Qaeda“, tačiau atsisakė pateikti daugiau detalių.
„Tai pirmasis žinomas „al Qaeda“ suplanuotos atakos atvejis, su kuriuo susidūrėme Kanadoje“, – policijos vyriausiasis inspektorius Dougas Bestas (Dagas Bestas) sakė per spaudos konferenciją.
Pareigūnai Vašingtone ir Toronte sakė, kad ši planuota ataka niekaip nesusijusi su praėjusią savaitę įvykdytais dviem sprogdinimais Bostono maratono trasoje.
Areštai Monrealyje ir Toronte iškėlė klausimų dėl neaiškių Irano ryšių su teroristų tinklu. JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) veteranas Bruce'as Riedelis (Briusas Ridelis), dabar dirbantis ekspertu Brookingso (Brukingso) institute, teigia, kad „al Qaeda“ slapta veikia Irane bent nuo 2001 metų, tačiau apie tai atvirai nekalba nei ši teroristų grupuotė, nei Teheranas.
Irano misijos prie Jungtinių Tautų (JT) atstovas Alireza Miryousefi (Alireza Mirjusefis) sakė, kad šis teroristų tinklas šiitiškoje respublikoje neveikia.
„Irano pozicija dėl šios grupuotės yra labai aiški ir gerai žinoma. („Al Qaeda“) neturi galimybių vykdyti jokios veiklos Irane arba vykdyti kokias nors operacijas užsienyje iš Irano“, – sakoma A. Miryousefi pranešime, kuris pirmadienio vakarą buvo atsiųstas elektroniniu paštu naujienų agentūrai AP.