„Mažai tikėtina, kad aš pirksiu „Formulės-1“ akcijas ir bandysiu sau susigrąžinti kontrolinį F-1 čempionato akcijų paketą, – tuomet sakė B. Ecclestone‘as – CVC už tai paprašys labai rimtų pinigų, o aš nenoriu labai daug mokėti. Ne todėl, kad „Formulė-1“ tiek nekainuoja, bet suma bus labai įspūdinga. Imtis tokios atsakomybės mano amžiuje būtų pernelyg kvaila“.
Antra vertus, prieš mėnesį Europos spaudoje pasirodė žinios, kad vis tik F-1 komercinių teisių valdytojas galvoja įsigyti CVC priklausančias čempionato akcijas. O ir pats B. Ecclestone‘as tokios informacijos nepaneigė.
„Tai visai įmanoma, – liepos viduryje laikraščiui „Daily Express“ sakė Bernie. – Mūsų kompanija tapo labai puikia investicija CVC fondui ir tai būtų geras pinigų įdėjimas man, kaip ir bet kuriam kitam akcininkui“. Tačiau nuo to laiko situacija kiek pasikeitė. „Jei tai būtų komerciškai naudingas sandoris, aš jo imčiausi, bet kol kas tokių planų neturiu“, – šią savaitę B. Ecclestone‘as sakė žurnalui „Forbes“.
Pačio Bernie vertinimu, CVC fonas už F-1 akcijas gali paprašyti 10 milijardų JAV dolerių. Lygiai tiek būsimajam investuotojui gali kainuoti 35 proc. kompanijos „Delta Topco“, formaliai kontroliuojančios F-1 čempionato ekonomiką, akcijų. Būtent šias akcijas dar 2012 metais norėta išstatyti viešam pardavimui Singapūro vertybinių popierių biržoje, tačiau to teko atsisakyti dėl pasaulinės finansų krizės.
Pasaulio spauda rašo, kad CVC šiuo metu veda derybas su „Liberty Group“ ir „Discovery Communications“ kompanijomis, priklausančiomis amerikiečių media-magnatui Johnui C. Malone. Kalba eina apie didesnės pusės F-1 čempionato akcijų paketo pardavimą: prie CVC akcijų paketo dalies dar žadama pridėti 12,3 proc. F-1 akcijų, kurias kontroliuoja bankrotą patyręs amerikiečių bankas „Lehman Brothers“.
Ir nors „Formulė-1“ tapo labai puikia investicija CVC fonui, pats fondas jau kurį laiką ieško tinkamo akcijų pirkėjo vien dėl to, kad investicinių fondų holdingų projektai paprastai užtrunka ne ilgiau kaip 3-5 metus. F-1 čempionato atveju šis laikas jau gerokai viršytas, nes CVC „Formulės-1“ akcijas iš banko „BayernLB“ nupirko dar 2006 metais.
„Forbes“ žurnalistai nėra tvirtai įsitikinę, kad už F-1 vertybinius popierius bus gauta 10 mlrd. dolerių. Pasak CVC fondui artimų šaltinių, šiandieninė pasaulinė ekonominė situacija verčia abejoti tokio sandorio sėkme: “ CVC jau uždirbo kelis kartus daugiau už pradinę investiciją, o priežastis, neleidžianti gauti fondo prašomos kainos yra ta, kad šiandien rinka nėra pasirengusi mokėti tokių didžiulių pinigų. Rinkai yra įdomi 35 proc. akcijų dalis, o ne kontrolinis akcijų paketas, nes būsimi investuotojai tenorėtų į direktorių tarybą įjungti 3 ar 4 naujus žmones“.
Suprantama, kad dar vienas labai svarbus klausimas, jaudinantis potencialius investuotojus, yra susijęs su pačiu B. Ecclestone‘u, kuriam šiemet jau sukaks 84 metai. Be to jis, kaip kaltinamasis, dalyvauja korupcinėje byloje, iškeltoje Miuncheno prokuratūros. Bernie neigia visus jam mestus kaltinimus ir, atrodo, kad procesas gali įstrigti dar ilgam.