Ši kampanija pastaruoju metu įgavo naują atspalvį dėl prezidento Donaldo Trumpo ir Kalifornijos valstijos įtemptų santykių. Tradiciškai demokratiška valstija sunkiai priėmė respublikono išsišokėlio pergalę, todėl kalbos apie „atsiskyrimą“ atsidūrė žiniasklaidos akiratyje ir susilaukė masinio palaikymo.
Tačiau 30-metis „Yes California“ prezidentas turi vieną problemą: žmonės nenustoja jo klausinėję, kodėl šis gyvena Rusijoje.
„Tai, kad aš dėstau anglų Jekaterinburge, nereiškia, kad egzistuoja koks nors rusiškas suokalbis arba mūsų kampanijos palaikymas,“ – tikino L. J. Marinellis, anot leidinio, su akivaizdžiu susierzinimu. Gyvendamas Jekaterinburge amerikietis piktinosi tokiu požiūriu. „Tai, kad aš studijavau rusų kalbą Sankt Peterburgo universitete 2007 ar 2008 metais, nereiškia, kad aš pažįstu Vladimirą Putiną, kuris baigė jį 1975-aisiais,“ – aiškino jis.
Rusė žmona – JAV, kalifornietis – Rusijoje
Pasak paties „revoliucionieriaus“, jis periodiškai atvykdavo gyventi Rusijoje 2007-2011 metais, ir tuo metu susipažino su savo būsima žmona, Rusijos piliete. Pora persikėlė gyventi į San Diegą, tačiau jo žmonai kilo problemų su JAV imigracijos tarnyba. Anot vyriškio, jo žmonai grėsė draudimas atvykti į šalį dešimčiai metų. Praėjusių metų rugpjūtį porai pasitaikė proga, suteikianti jo žmonai – kuri negalėjo palikti JAV kol negaus nuolatinio leidimo gyventi – aplankyti tėvynę.
L. J. Marinellis susirado darbą Jekaterinburge vienam semestrui ir išsinuomojo butą, todėl gavo teisę į vizą, rašoma leidinyje. Tačiau vėliau, anot jo paties, „iškilo imigracinės problemos“ ir jo žmona galų gale taip ir neišvyko.
Pasak žiniasklaidos centre atsidūrusio kaliforniečio, jam teko išvykti į Rusiją, o jo žmona pasiliko San Diege. Pasak straipsnio autoriaus, tai yra keista situacija, tačiau panaši į tiesą.
„Rusijos antiglobalaus judėjimo“ globotinis
Tačiau „The Washington Post“ surinko ir kitos informacijos. Pasirodo, kad L. J. Marinellis yra susijęs su Aleksandru Ionovu, o tai, anot paties leidinio, suteikia daug daugiau peno konspiracijos teorijoms.
A. Ionovas – „Rusijos antiglobalaus judėjimo“ įkūrėjas, grupės, palaikančios įvairius separatistinius judėjimus visame pasaulyje, įkūrėjas. Praėjusių metų rugsėjį, finansuojant Kremliui, jis organizavo masinį renginį Vakarų separatistams, kuriame dalyvavo ir L. J. Marinellis kartu su savo komanda iš „Yes California“.
A. Jonovas leidiniui pasakojo, kad „Rusijos valdžia apmokėjo 30 proc. renginio išlaidų“, tačiau „iš tų pinigų amerikiečių grupės, įskaitant ir „Yes California“, nieko negavo“. L. J. Marinellis taip pat neigia, kad jo dalyvavimas Kremliaus finansuojamame renginyje, kuriame dalyvavo ir užgrobtų Donecko bei Luhansko atstovai, reikia kokius nors jo ryšius su Rusijos valdžia.
„The Washington Post“ taip pat pažymi „istorinį Rusijos ryšį su Kalifornija“. O pats L. J. Marinellis pripažino balsavęs už D. Trumpą. Jo teigimu, tai buvo „taktinis sprendimas“. „Mums buvo reikalingi veiksmai, padedantys vykdyti mūsų misiją, ir aš galvoju, kad Donaldas Trumpas – kasdienė reklama misijos naudai,“ – pareiškė Kalifornijos atsiskyrimo iniciatorius.