Siaučiantiems miškų gaisrams ketvirtadienį priartėjus prie turistų pamėgto kurorto Kalifornijos šiaurėje, kilo pavojus pastatams ir teko evakuoti prabangius viešbučius, pranešė pareigūnai.
Nuo birželio 20 dienos Kalifornijoje iš viso kilo 1 800 gaisrų. Ugnis nuniokojo apie 204 tūkst. hektarų perdžiūvusių želdinių, kurių nebuvo įmanoma užgesinti dėl kelis mėnesius užsitęsusių sausrų.
Pasak Kalifornijos gubernatoriaus pagalbos tarnybų biuro, šiuo metu pažabota 414 gaisrų, o 28 gaisrų telkiniai toliau kelia pavojų žmonių gyvybėms ir apytikriai 11 tūkst. pastatų.
„Jais rūpinamės labiausiai“, - sakė biuro atstovas spaudai Gregas Rennickas (Gregas Renikas) ir pridūrė, kad visoje valstijoje su ugnimi kovoja per 20 tūkst. darbuotojų.
Prasidėjus šiai krizei daugiausiai rūpesčių kelia 26 tūkst. ha plotą apėmęs Big Suro baseinų komplekso gaisras, grasinantis atkirsti vaizdingą Big Saro kurortą, esantį už 193 kilometrų į pietus nuo San Fransisko.
Pasak Monterėjaus apygardos pagalbos tarnybų biuro atstovės spaudai, izoliuota tik trys procentai šio gaisro apimto ploto. Ugnis plinta visomis kryptimis ir kelią pavojų 1377 gyvenamosioms valdoms, o 19 namų jau sudegė.
Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris (Arnoldas Švarcnegeris) trečiadienį įsakė iš Big Suro evakuoti 200 namų gyventojus. Iki šiol lieka uždarytas 48 kilometrų ilgio Ramiojo vandenyno pakrantės greitkelio ruožas.
Dėl sausringo klimato, Santa Anos vėjų ir smarkiai suintensyvėjusių gyvenamųjų namų statybų užmiesčiuose bei miškingose vietovėse Kaliforniją dažnai ištinka niokojantys miškų gaisrai.
Praeitų metų spalio mėnesį siautėjo vieni iš daugiausiai nuostolių padariusių gaisrų per Kalifornijos istoriją.
Tada žuvo aštuoni žmonės ir sudegė 2 tūkst. namų. Buvo evakuota 640 tūkst. gyventojų, o gaisro padaryti nuostoliai siekė 1 mlrd. dolerių.